Skocz do zawartości

9l - Iwagumi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałam poprosić Was, o porady. Zakładam w 9l akwarium coś na styl iwagumi/japoniec.

Obecnie trwa kompletowanie sprzętu..

Mam już czarny żwir, i mały korzeń.

w związku z faktem, że po raz pierwszy biorę się za akwarium stikte roślinne, mam kilka pytań:

1.) Czy macie może jakieś nazwy ciekawych, nadających się do wystroju roślin? Of course, glossostigma, mchy, wątrobowce to "standard" :)

2.) Czy przy cotygodniowych podmianach wody, będzie konieczny filtr?

3.) Wiem, że UV pomaga roślinom. Światło to ma świecić się tylko gdy będzie ciemno, czy cały czas?

4.) Mógłby mieszkać tam ktoś, oprócz RC i ampularii (ew. innych ślimaków)?

5.) Skały z malawi będą się nadawać?

6.) Jakieś ew. inne porady? :)

 

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, szczególnie jednak zależy mi na nazwach roślin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety to prawda.. Dużo czytam o krewetkach, to co ludzie robią dla pieniędzy to poprostu klękajcie narody..

Gdybym miała zakładać filtr, musiałby być zewnętrzny. wewnętrzny zepsuje klimat..

z napowietrzaczem nie mam problemu, gorzej będzie z umieszczeniem końcówki i wyprowadzeniem wężyka.. no cóż.

A może coś oprócz krewetek i ślimaków? :)

Żaby raczej odpadają. Cystie - nie ten klimat.

Kurcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam już skałki, żwir, akwa i korzeń :)

mam nadzieję że w weekend uda mi się coś sklocić z tego..

Ciekawa sprawa z tymi rybkami, nie myślałam, że to one mogłyby znajeźć tam swoje miejsce ^^ Lecz, czy fakt, że nie planujętam filtra, zezwala na trzymanie rybek? Troszke sie boję o nie..

 

Dzięki za zainteresowanie tematem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie trzy dychy to kupa kasy ;)

Narazie kminię nad napowietrzaczem..

A, okazało się że korzeń się nie mieści.. Ja nie wiem z czego robią te korzenie, ale mój pękł dopiero gdy przejechałam go wyżynarką.. a wcześniejsze deptanie, łamanie na kolanie, na kancie stołu, dziobanie brzeszczotem, gryzienie, było bez skuteczne..

A, pomysł z CR jest b. dobry. musze tylko filtr skombinować. Będą ładnie komponować z czarnymi skałami i żwirkiem, i z ciemnym, nieszczęsnym, upartym korzonkiem.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Cristal Red jest bardzo kuszący..

Czy będą dla nich dobre warunki, przy dokładnym dbaniu o parametry i napowietrzaczu? Czy uda się bez filtra? Nie jest to moja pierwsza przygoda z krewetkami, mam cały sprzęt, pokarmy itd..

I, czy napowietrzacz powinien być włączony 24h/dobę?

Jadę jutro na giełdę.. Co do roślin to nie zdecydowałam się na nic konkretniejszego. poza gosią, gałęzatką, i flamem.. zobaczymy na miejscu co będzie. :)

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...