Skocz do zawartości

Akwarium na wymiar 176l


laszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak byś dokupił większy blat na tą szafkę i zmienił wymiary akwa,rezygnując z wysokości?Litraż zwiększysz i obsada może być ciekawsza.

Ta propozycja wydaje się najlepsza -> akwa na wymiar to kłopoty np. z pokrywą.

Jedno z moich akwariów ma 100l (60*40*50) -> przy tak małej podstawie i przy tej wysokości ciężko to dobrze doświetlić (teraz mam 3*18w ale będzie dołożona czwarta bo nie doświetla ;/).

 

Co do grubości to moje jest wycięte z 6mm => ma wzmocnienia wzdłuż szyb oraz jedno w poprzek => póki co nie pękło więc jak byś zrobił z 8mm + wzmocnienia to możesz je nawet betonem wypełnić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary blat to to co jest na górze posiadanej już szafki - na to kładziesz "nowy blat". I ten nowy blat może być większy niż stary - tak jak Ci Sławek pisał nawet po 10 cm. Ważne aby na boki ten nowy blat wystawał symetrycznie, tak aby nie zaburzyć stabilności całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary blat to to co jest na górze posiadanej już szafki - na to kładziesz "nowy blat". I ten nowy blat może być większy niż stary - tak jak Ci Sławek pisał nawet po 10 cm. Ważne aby na boki ten nowy blat wystawał symetrycznie, tak aby nie zaburzyć stabilności całego zestawu.

Dokładnie o to mi chodziło.

Oczywiście ważna jest konstrukcja szafki,a konkretnie czy utrzyma większy litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...