Jump to content

kurz w akwarium


waldiwaldi
 Share

Recommended Posts

W niedzielę wystartowałem akwen 200l aby dojrzał. Dziś zmartwiłem się że roślinki jakoś zbladły, potraciły żywe swe kolory.

Jak się dobrze przyjrzałem, okazało się, że na roślinkach jest jakby osad. Wygląda to jakby dosłownie na listkach był kurz. Jak poprzecierałem część listków delikatnie paluchem to żywe kolory wróciły.

Mam na podłożu substrat Aqua Substrate II+ koloru brązowego. Światło mam 2x30W (grolux i aquastar). W akwarium woda jest czyściutka.

Jak przejechałem palcem po wewnętrznej ściance akwarium (w wodzie) to też zauważyłem że starłem delikatną powłokę kurzu z szyby, Generalnie jakbym palcem nie przeciągnął po szkle, to bym i tego nie zauważył.

 

O co tu chodzi, czy to jest efekt opadania zmąconej wody po sadzeniu i zalewaniu akwarium i teraz wszystko poosiadało? Czy też to coś innego? Co z tym robić? Przecierać wszystkie listki roślinek? Jakieś podejrzenia, przypuszczenia? Co z tym fantem robić?

Link to comment
Share on other sites

To na pewno nie pierwotniaki.Ledwo zalane akwarium i już pierwotniaki :D.

Możliwe że nieostrożnie nalewałeś wodę do akwarium i się zmąciła a także nie masz odpowiedniego obiegu wody w nim co powoduje opadnięcie swobodne na rośliny,przy ruchu wody w zbiorniku na pewno było by tego na tyle mało że byś się tym nie przejmował.

Pomoże starcie tego kurzu delikatnie z roślin i innych rzeczy na co opadł.

Jaki masz filtr i jakie media filtracyjne zaczynając od dołu (jeśli masz kubełek).

Podaj również oświetlenie i obsadę roślinną i oświetlenie,ale może nie koniecznie teraz ale po zabiegu,może się okazać że rośliny będą po tym wyglądać zupełnie inaczej.

Link to comment
Share on other sites

oświetlenie podałem wyżej, roślinki to anubisy nano, cryptokorynki, Bacopy i Ludwigie.

A filtr do Aquael Unimax 250 Professional

 

A co do obiegu, to faktycznie też tak myślałem. Nie wiedziałem jaki zrobić obieg i w sumie zrobiłem tak jak najprościej wyszło. Z tym obiegiem gdzie nei czytałem to zawsze inaczej piszą, więc trudno się podeprzeć jakimś źródłem.

Link to comment
Share on other sites

Przegapiłem,sorka.

Przy dojrzewaniu akwarium możesz nawet niewielką pralkę zrobić przez 2-3 dni aż wszystko się ustoi,nie ma przeciw wskazań(byle by rośliny nie ucierpiały),osiadły osad możesz delikatnie zebrać odmulaczem.

Potem możesz się pobawić,masz czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...