Jump to content

Małe glonojady

Pejter96
 Share

Recommended Posts

Witam, zauważyłem wczoraj, że mam w akwarium ok. 15 małych glonojadów o długości 1-1,5cm. Mam pytanie, ponieważ mam w akwarium, oprócz pary glonojadów, dużych rozmiarów skalara. Czy on nie zaatakuje młodych? Czy akwarium 40l wystarczy do ich rozwoju? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. rzecz : glonki to małe spryciule mi z każdego miotu przeżywało kilkanaście sztuk jak zostawiłem je samym sobie

2. rzecz : pierwszym miotem się bardzo przejąłem i bawiłem się w transport młodych, karmienie sałatą itepe itede - przeżyły 2 sztuki. Wniosek: najlepiej je pozostawić, niech radzą sobie naturalnie bez pomocy człowieka 8-)

3. rzecz : skalar ich nie wydziubie - są za szybkie

4. rzecz : nie skarłowacieje - zanim 4 lata temu założyłem obecne 216l, miałem 45l pare rybek w tym glonka - już z dwa lata miał urósł tak do 10 cm i przestał rosnąć po założeniu akwarium urósł do 20 cm, największe bydlę w akwarium ;)

5. rzecz : a pomyślałeś już co z nimi zrobisz jak już je odchodujesz? To jest radocha patrzeć jak rosną takie małe rybcie, ale potem już nie będą takie kochane jak ich nigdzie nie sprzedasz, mam 7 glonków a zaczynałem z trzema. I tak dobrze że znaleźli się jedni czy drudzy znajomi co wzięli po 2-3 glonki i znajomy sprzedawca co wziął dwie partie raz ok. 30 potem kilkanaście, a przecież reszty w kiblu nie spuszcze :roll: