Jump to content

paletki i skalary wjednym akwarium


lulu250
 Share

Recommended Posts

Nie jest polecana hodowla paletek ze skalarami, a już na pewno nie takimi pierwszymi lepszymi sklepowymi bez kwarantanny/odrobaczenia. Nawet mimo specjalnych zabiegów, hodowla może okazać się niemożliwa. Skalary są często bezobjawowymi nosicielami wielu chorób i pasożytów, które im nic nie robią - a paletkom mogą zaszkodzić. Jedna z byłych moderatorek miała taki przypadek. Wspólna hodowla, choroby, leczenie w osobnym akwarium, powrót do zdrowia, wspólna hodowla... Problemy skończyły się po oddaniu skalarów. Nie twierdzę że jest to zawsze niemożliwe, ale nie musi być po prostu kolorowo. Co więcej, w innych tematach pytasz o obsady, pisałeś o problemach z chorobami i pisałeś że posiadasz 240l. Te 3 rzeczy dyskwalifikują u Ciebie kupno dysków na dzień dzisiejszy.

 

PS: 4 razy byłeś już przez moderatorów poprawiany w kwestii pisowni wielkich liter. Nie będziemy prosić i poprawiać w nieskończoność. Daje +1. Tutaj mamy takie zasady, że piszemy poprawnie. Dużo łatwiej i przyjemniej się to wtedy czyta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tak się tego nie liczy. Na paletki musi być odpowiedni wymiar akwarium. Na początku można zaczynać od 240l ( minimum dla palet) . Na taki litraż 5 paletek wystarczy. Jeśli to młode ryby to najlepiej zbiornik bez podłoza i dekoracji ( korzenie, kamienie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...