Jump to content

Identyfikacja pyszczaków


Recommended Posts

Witam. Nigdy nie miałem w akwarium pyszczaków i mam problem z rozpoznaniem gatunku/płci. Czy tak powinien wyglądać młody (około 3cm) samiec SAULOSI , czy jest to inny gatunek? Przepraszam za kiepską jakość fotek-rybki nie przestają pływać i trudno je uchwycić.

Link to comment
Share on other sites

Widzę,że te ryby są kolorystycznie "niestabilne" i bez odpowiedniej wprawy i wiedzy nie ma co się sugerować kolorem. Dziękuję za cenne informacje i pomoc.

 

Co do pomarańczowej "samicy"- w sklepie ,w akwarium w którym pływały zakupione przeze mnie pyszczaki było kilka intensywnie pomarańczowych - tak też mogą wyglądać Saulosi , czy są to jakieś inne?

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak pomarańczowe. Najlepiej jakbyś wstawił zdjęcia. Pomarańczowe saulosi to zwykle samce, które dopiero zaczynają wybarwiać się z żółtego koloru, i stają się pomarańczowe, wtedy widać już u nich niewyraźne charakterystyczne paski na ciele ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Minęło trochę czasu i rybki sporo urosły. Jedna z żółtych okazała się być samcem-zmienia kolor-robi się ciemna, pojawiły się pionowe paski i atrapy jajowe a płetwy czernieją. "Nowy" samiec rządzi w akwarium. Zaczynam wątpić czy ryby pokazane w pierwszym poście są tego samego gatunku co pozostałe, gdyż kolorystycznie nie są podobne do wybarwiajacego się samca u którego zmiana koloru rozpoczęła sie od czernienia płetwy grzbietowej i brzusznych (u tych pierwszych płetwa grzbietowa jest pomarańczowa).

Możliwe jest , że samce saulosi różnią się tak bardzo kolorystycznie?

Link to comment
Share on other sites

Przecież te ryby nie mają nic wspólnego z saulosi.

Jak można nie widzieć tego ?

 

Te pomarańczowe to maylandia estherae red red

Tego drugiego nie znam, ale przypomina mi młode Cynotilapia Afra lub Pseudotropheus ICE BLUE ZEBRA/

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie. Poproszę o zweryfikowanie gatunków ryb widocznych na zdjęciach. Starałem się zrobić w miarę ostre fotki ale słabo mi to wyszło.

Fotki zamieszczę w 2 kolejnych postach -w 1 sie nie zmieszczą.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli 5 i 16 to samiec (to ta sama ryba) a samice to te żółte to tyle informacji juz mi wystarczy bo w takim razie inne niż saulosi muszą wylecieć z mojego akwarium. Pomarańczowa słabo jest widoczna na fotce ale uważasz ,że to red red? Jeśli tak to też wyleci.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...