Jump to content

Rośliny które nie wymagają co2


Bartus
 Share

Recommended Posts

Jakie masz oświetlenie ? Jasne, dużo roślin możesz mieć bez CO2. Mało wymagające zielsko sobie poradzi. CO2 najlepiej dozować dopiero gdy mamy ok. 0,5W/l, i więcej. Jeśli masz mniej W/l, to nie startuj z CO2. I powiedz jaki to ma być trawniczek, bo rośliny tego typu są wymagające.

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, na razie rozważam różne opcje i chciałem dać nawet 48w na 60l ale mogę to dostosować, myślę też nad shrimp setem 20l i wtedy było 11w. Po prostu nie chciałbym się bawić w tym akwarium w co2. Chyba że ewentualnie co2 z tych butelek 1000ml... ALe wolałbym po prostu bez co2 pojechać z jakimiś mniej wymagającymi roślinami.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku 48W na 60l, to konieczne byłoby CO2. 11W na 20l jakbyś miał jakieś wymagające rośliny, to też trzeba by było dozować CO2. Proponowałbym Ci albo zakup 2x15W do 60l, i mało wymagające rośliny, albo 20l, i do tego zostawić to 11W, i kupić rośliny mniej wymagające: rotala green, anubias, mchy, pelia, rogatek, moczarka, kryptokoryna. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Glosia, lub eleocharis. Pamiętaj o częstym przycinaniu, aby rośliny nie rosły do góry, w szczególności glosia, musi mieć dużo światła, by rosnąć wszerz, a nie wzwyż. Radziłbym Ci bardziej eleocharis, z glosią mogły by być większe problemy ;)

Nadawałaby się też żabienica delikatna, chyba jedna z mniej wymagajacych trawników, co nie znaczy że łatwa w uprawie :) Mógłby być także mały henio, ale on rósł by długo. Więc najlepiej moim zdaniem eleocharis ;)

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...