Jump to content

Rośliny które nie wymagają co2

Bartus
 Share

Recommended Posts

Jakie masz oświetlenie ? Jasne, dużo roślin możesz mieć bez CO2. Mało wymagające zielsko sobie poradzi. CO2 najlepiej dozować dopiero gdy mamy ok. 0,5W/l, i więcej. Jeśli masz mniej W/l, to nie startuj z CO2. I powiedz jaki to ma być trawniczek, bo rośliny tego typu są wymagające.

Zdaję sobie sprawę, na razie rozważam różne opcje i chciałem dać nawet 48w na 60l ale mogę to dostosować, myślę też nad shrimp setem 20l i wtedy było 11w. Po prostu nie chciałbym się bawić w tym akwarium w co2. Chyba że ewentualnie co2 z tych butelek 1000ml... ALe wolałbym po prostu bez co2 pojechać z jakimiś mniej wymagającymi roślinami.

W przypadku 48W na 60l, to konieczne byłoby CO2. 11W na 20l jakbyś miał jakieś wymagające rośliny, to też trzeba by było dozować CO2. Proponowałbym Ci albo zakup 2x15W do 60l, i mało wymagające rośliny, albo 20l, i do tego zostawić to 11W, i kupić rośliny mniej wymagające: rotala green, anubias, mchy, pelia, rogatek, moczarka, kryptokoryna. Pozdrawiam.

Glosia, lub eleocharis. Pamiętaj o częstym przycinaniu, aby rośliny nie rosły do góry, w szczególności glosia, musi mieć dużo światła, by rosnąć wszerz, a nie wzwyż. Radziłbym Ci bardziej eleocharis, z glosią mogły by być większe problemy ;)

Nadawałaby się też żabienica delikatna, chyba jedna z mniej wymagajacych trawników, co nie znaczy że łatwa w uprawie :) Mógłby być także mały henio, ale on rósł by długo. Więc najlepiej moim zdaniem eleocharis ;)

Pozdro.