Skocz do zawartości

Jasna narośl na roślinkach - POMOCY !!!


Blizzard2009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc znawców roślin i problemów roślinnych. Wszystko pokazane na zdjęciach - wygląda to jak jakiś meszek obrastający listki i gałązki. Czy ktoś wiec co to jest, czy to jest szkodliwe i jak sie tego pozbyć?? Jeśli potrzebne by były szczegóły mojego zbiornika to są w tym poście:

 

ogolne-jeszcze-bez-rybek-ale-wkrotce-aktualizacja-t46653.html

 

 

 

ZDJĘCIA PROBLEMU PONIŻEJ :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wszystkie dane Twojego akwarium .Litraż , oświetlenie - dokładnie jakie ilość i oznaczenia źródeł światła, czas świecenia, filtracja , podłoże ,Korzenie, kamienie , ozdoby , obsada ryb , roślin, kiedy akwarium wystartowało, czym jest nawożone i w jakich ilościach , czym karmione sa ryby , jak często i czy zostaje niezjedzony pokarm ,.Jak często są robione podmiany wody , w jakiej ilości . Jak masz testy to podaj poziom NO3 i PO4 oraz KH. i Ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie detale akwarium są w linku w pierwszym poscie (zdjecie tez). z ozdób to mam lawe i lignit...rybki sa od wczoraj (neonki 9 malutkich sztuk - maja jakies 1,5cm dopiero i 3 gupiki samce). ma ktos jakis pomysl co to jest? dzis popoludniu wrzuce fotke jak to sie zmienilo od rana. rano bylo to takie jak na zdjeciu, teraz jest to duzo bardziej białe.

 

nie ma tego na szybach ani na kamieniu, tylko rosliny

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to glon z rodzaju Compsopogon - w początkowej fazie rozwoju - ze zdjęć nie jest to jednoznaczne - jeśli okaże się że to on , to pojawia się czasami w młodych zbiornikach , przyczyny występowania to najczęściej braki fosforu.Glon będzie trudny do usunięcia przy pomocy chemii dostępnej w sklepach. Akwarium przy tym świetle jak rozumiem nie jest nawożone - to wróży spore kłopoty. Tym bardziej że podłoże jest jałowe co uniemożliwia roślinom prawidłowy wzrost. Zwalczanie tego glonu które się sprawdziło, to kąpiel w roztworze kwasku cytrynowego 20g/3 litry wody - czas kąpieli ok 2-3godziny. Z tym że nie wszystkie rośliny wytrzymają taką kurację. Twarde takie jak anubiasy , mikrozoria , bolbitisy, hediotis salzmani, bacopa taki roztwór wytrzymują - sprawdziłem. Innych nie i tu kuracja na własną odpowiedzialność. Trzeba myśleć o zrobieniu żyznego podłoża i nawożeniu słupa wody inaczej problemy będą co raz to większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ogłosić że problem został zażegnany :) szczerze mowiąc to do dziś nie jestem przekonany co to było ale wpuściłem 4 krewetki red cherry, codziennie dolewałem co2 w płynie, 1 wymiana 5l wody z dodatkiem potasu i jednodniowa głodówka dla rybek = nie ma śladu po tym czyms na roślinkach.

 

Temat do zamknięcia.

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...