Jump to content

Obsada 63l - Pytania


Hubu999
 Share

Recommended Posts

Cześć!

 

Mam pytanie odnośnie obsady. Chciałbym abyście mi poradzili czy jest dobra:

 

-1+1 ramireza

-5 kirysków

-15 neon innesa

 

Czy mógłbym jeszcze dołożyć 1+1 Proporczykowce z Kap Lopez? Moje akwa ma wymiary: 60x35x30.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A do obsady 15 neon inessa, 6 kirysek panda jakie mógłbym dołożyć rybki prócz ramirezek? Pielegniczki kakadu? Ile samców i samic? Czy mógłbym mieć jeszcze ślimaki helenki i krewetki red cherry? Kiryski i neony chyba nie powinny ich ruszać, jak z pielegniczkami? Jak będą podjadać to jakie macie jeszcze typy?

Link to comment
Share on other sites

Harem ? Jedyne co by się nadawało to gupiki, ale radziłbym Ci kupić 3 samce. Są mniejsze od samic, i nie będzie obaw, że zje dorosłą krewetkę. Prętniki zjadałyby krewety. Ewentualnie harem drobniczki, ale nie wiem czy byłbyś zainteresowany tak małą rybką, i czy ją znajdziesz.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak do tej obsady. Ale pewno krewetki się namnożą i będzie ich znacznie więcej niż 10. Gdzieś wyczytałem jednak, że te rybki (Proporczykowce) są agresywne i postrzępiły płetwy kiryskom i neonkom... Czy to prawda?

 

PS. Mógłbyś mi objaśnić, o co chodzi w zapisie 1+2? Pierwsza liczba to samiec, druga samica?

Link to comment
Share on other sites

Tak, jeden samiec-dwie samice. Jeśli będą podrośnięte, to nie będzie problemu z rozpoznaniem płci. Poprostu samiec ma mocniejsze kolory, i jest okazalszy od samic ;)

A co do charakteru to prawda, że mogą być agresywne, ale przy samych neonach w środkowej części nie powinno być problemu. Będą miały całą górną partię, więc mniej prawdopodobne że będą zaczepki ;) Dlatego mógłbyś im zrobić kryjówki z roślin, kokosów czy korzeni, czułyby wtedy spokój ;)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Czyli rozumiem, że chcesz mieć obsadę:

-6 kirysków panda

-6 helenek

-10 neonów innesa

-6-10 RC

-1+2 p. kap lopez

- 10 razbor galaxy

? Jeśli chcesz mieć tam galaxy, to tylko zamiast neonów. Nie ma miejsca na 20 ławicowych to po pierwsze. A po drugie dużo ładniej wygląda jedna ławica. Więc zdecyduj się albo na 10 neonów, albo 10 galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie mam, u mnie w mieście mogę kupić co najwyżej karmę a w sasiednich miastach krewetek nie ma. Pewnie mogli by sprowadzić ale sztuka kosztowała by z 6zl, a na allegro z wysyłka wychodzi niecałe 2. (kupuje 10 sztuk po złotówce + 10 zł wysyłka)

 

Edit:

 

No więc aktualnie mam w zbiorniku okolo 10 red cherry, 10 neonek, 1 kiryska pande (będzie mial kolegów ale w zoologu nie mieli pand) i jedna samotna brzanke pięcioprega której już nikt nie chce przyjąć. Pływa razem z kiryskiem. Nasuwa mi się pytanie. Czy brzanka może polować na krewetki? Póki co to nie zwraca na nie uwagi, krewetki plywaja po całym akwarium, nawet koło brzanki. Czy może jednak je kiedyś zjesc?

 

Michał84:Edytuj posty.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...