Skocz do zawartości

[54l] ogólne - mój debiut


mariuszpis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, na zdjęciu zbyt wiele krewetek nie widać, ale jest ich tam około 40 / 50 sztuk :D

Zaczynałem od marnych 4 sztuk, a populacja dość skutecznie się rozrasta.

Sporo młodych zostaje zjedzonych przez rybki, jednak częste kopulacje równoważą straty ze znacznym plusem ;)

Na obecną chwilę 4 samice noszą jaja już od ponad 2 tygodni.

Jedyne nad czym muszę popracować to ubarwienie krewetek, ale wszystko w swoim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pusto.

Neonom się to nie podoba to pływają przy dnie.

Możesz mi wierzyć lub nie, posiadam te neony niemal rok i przez ten okres zdążyłem poznać ich zachowanie.

Neony są bardzo wrażliwe na zmiany światła.

Wspomniane przez Ciebie pływanie przy dnie, zostało spowodowane wyłączeniem światła w pokoju późnym wieczorem.

Sytuacja wygląda podobnie rano, gdy włączam oświetlenie akwarium.

Przed włączeniem, gdy na akwarium pada światło dzienne bezpośrednio z okna, ryby pływają w środkowej strefie, następuje włączenie po czym obniżają swój pułap na około 10 minut, następnie wracają do swojej wcześniejszej strefy.

Na takie zachowanie nie ma wpływu aranżacja akwarium.

Zarówno całkowicie puste jak i gęsto zarośnięte z roślinami na tafli nie zmienia zachowania :)

 

Edit. Poza tym sam posiadasz akwarium dokładnie takiego samego litrażu co ja i jak widać na niektórych fotkach, Twoje neonki również znajdują się przy dnie, gdy tego potrzebują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam za dużo oświetlenia i część ryb chowa się w roślinach a część pływa przy dnie.

Z resztą z Neonami jest różnie. Wszystko zależy od długości zbiornika i wielkości ławicy.

W długim zbiorniku ławica składająca się z kilkudziesięciu sztuk będzie pływać po całym akwarium nawet przy mocnym oświetleniu.

Nie ma na to reguły. Co nie zmienia faktu, że widać kiedy Neonom coś nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Pora na aktualizację.

Do akwarium trafił duży korzeń i hydrocotyle japan.

Neonom spodobało się pewnie nowe otoczenie i drewno, ponieważ  doszło do tarła, niestety ikra została zjedzona :D

 

Zastanawiam się czym ożywić obsadę...może parka gupików ?

post-13411-0-25873900-1370251836_thumb.jpg

Edytowane przez mariuszpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam krewetki. Nie widać ich na zdjęciu, ale podczas karmienia można się doliczyć 80-90 sztuk ;)

Kiryski...nie do końca, bo chodzi mi o rybę, która: ożywi górną część akwarium, będzie niewielka, nie będzie wymagała ławicy, stąd moje pytanie o gupiki, czy aby napewno będzie to współgrało z resztą :D

Edytowane przez mariuszpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno nic nie aktualizowałem.

 

Doszedł zestaw co2 z butla 4l, dyfuzor... okrągły patyczek po lodach wciśniety w wężyk, który daje drobną mgiełkę :)

Pojawiło się dodatkowe oświetlenie DIY kompakt osram twist 7w 4000k zamontowane w lewym boku pokrywy w celu doświetlenia posadzonej eleocharis parvuli.

Parka gupików się rozmnożyła.....

 

 

 

post-13411-0-17194200-1383734020_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez mariuszpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co widzę mgiełka wydostaje się głównie w połowie patyczka. Nagram filmik i jutro wrzucę :)

 

Będziesz musiał uwierzyć na słowo i przyjrzeć się dokładnie załaczonemu zdjęciu w moim poprzednim poscie, bo z filmikiem porażka.... :D Dasz patyczek lekko po skosie, tak jak u mnie i bedzie rewelacja ;)

Edytowane przez mariuszpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...