Skocz do zawartości

[54l] ogólne - mój debiut


mariuszpis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Dane techniczne:

 

:arrow: akwarium standardowe, proste 60x30x30 54 litry

:arrow: pokrywa z świetlówką diversa T8 15 W DL

:arrow: filtr kaskadowy aquael FZN-1 500l/h

:arrow: grzałka z termostatem atman 50 W (obecnie nie używana)

:arrow: termometr

 

:arrow: piasek + granulowane podłoże + 5 kulek Filtus pod trawkę

:arrow: korzeń japoński

:arrow: łupek filitowy

:arrow: kokos

 

Nawożenie:

 

:arrow: brak

 

Flora:

 

:arrow: eleocharis

:arrow: rogatek

:arrow: mech

:arrow: nurzaniec

 

Fauna:

 

 

:arrow: neon innesa 17 szt

:arrow: zbrojnik niebieski 1 szt (4,5 cm)

:arrow: krewetka red cherry 2 szt

 

Zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po co ci te brązowe kulki? ;)

Granulowane podłoże pod eleocharis, aby ułatwić zakorzenienie się tej roślinki :)

 

Co do rogatka owszem, poczekam aż pędy będą trochę dłuższe i wszystko zostanie wkomponowane w podłoże na tyłach akwarium ;)

 

 

krewetka red cherry :)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja.

Miałem mały atak glonów, który udało mi się opanować, ale niestety eleocharis pewnie już pójdzie na straty a w jego miejsce zostanie posadzona niezidentyfikowana roślina, która obecnie jest na kamieniach :P

Jeśli chodzi o obsadę zostały dwie krewetki RC...samica nosząca jajeczka padła, młodych nie zauważyłem, doszedł 1 zbrojnik niebieski (3cm mały, więc póki co wielkość akwarium musi wystarczyć), który efektownie pomagał zwalczyć glony.

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna mała aktualizacja.

Pojawił się nurzaniec, 3 małe sadzonki, które bez problemu się przyjęły i rosną.

Pod eleocharis trafiło 5 kulek Filtusa, przysypałem piaskiem i widać powolny wzrost i pojawiające się nowe zielone "igiełki" :)

Z łupka zniknął nalot, a właściwie został zjedzony przez zbrojnika, który świetnie sprawuje się jako czyściciel :D

Swoją drogą do jakich maksymalnych rozmiarów mogę go trzymać w tym akwarium ? 7-8 cm ? :P

"Sałata" coraz bardziej się rozrasta, ale póki co nie ingeruję we wzrost.

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jest nieźle. To akwa wygląda na co najmniej 112l (ale to tylko moje subjektywne wrażenie).

 

Z tym układem skał pomyślałbym nad BW- ,,trochę'' liści i szyszek w połączeniu z pistią zakrywającą prawie całą powierzchnię wody dawałoby niesamowity efekt.

 

Ew. jeśli nie BW to iwagumi- i to nie jakieś ,,pseudo'' iwagumi, tylko takie z prawdziwego zdarzenia (głównie chodzi o prawidłowe rozmieszczenie skał i dobór odpowiednich roślin). Te propozycje wg. mnie najlepiej oddawałyby charakter tego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogromnych zmian nie ma.

Założyłem tło z czarnego bristolu, który wcześniej wygniotłem.

Skorygowałem delikatnie aranżację, chciałem uzyskać efekt wizualnie dłuższego akwarium i chyba mi się to udało :P

Najważniejszą zmianą jest zastosowanie ziemi ogrodowej (uniwersalna z tesco, zawiera dodatkowe nawozy, ale nie obawiam się wysypu glonów), która następnie została przysypana warstwą granulowanego podłoża JBL manado (z tego co pamiętam) na to warstwa piasku.

Jakoś czas temu rezygnowałem całkowicie z nawożenia...nie zauważyłem, żeby rośliny gorzej rosły.

Eleocharis powinien w ciągu dwóch tygodni dość znacząco wypełnić puste pole po lewej stronie:)

 

Teraz pora na prezentację...

Tak akwarium wyglądało przed wymianą podłoża i zmianami wizualnymi:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Tu już efekt po zmianach:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...