Skocz do zawartości

Oświetlenie w akwarium a CO2


Nerv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W wakacje będę zakładała akwarium 80x35x40 - 112l

Zdecydowałam się na zbiornik odkryty, więc zastanawiam się nad belką.

Jedyne sensowne oferty belek oświetleniowych pasujących na przyszłe akwarium to belki 3x24W

przy akwarium 112l wyjdzie to ok 0,64 W/l.

Problem jest taki, że przy takim oświetleniu wypadałoby zacząć podawać CO2, a ja po pierwsze nie mam kasy na cały zestaw, a po drugie jak powiem moim rodzicom, że muszę wydać jakieś 200zł na "głupie rybki" ( konkretnie to na zestaw CO2 ) to wyślą mnie do czubków.

 

Czy mogłabym więc zbudować bimbrownię, gdy postawie to akwarium ? zastanawiam się, czy będzie ona wystarczyła na akwarium 112l z oświetlenie. 0,64 W/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął zbierać kasę i do wakacji spokojnie uzbierasz te pieniądze.

Bimbrownia na jakiś czas może być nawet ok ale jak dla mnie bimbrownia była zbyt uciążliwa.

Możesz też na początek zrobić LT i CO2 nie będzie potrzebne.

 

Ja za zestaw do co2 zapłaciłem 140zł (butla itp.) tylko należy trochę pochodzić, a nie kliknąć na allegro "Kup teraz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140... kurcze, jak fajnie, że trafiłem na ten post :D Aż zacznę chodzić :D

 

Masz też coś takiego jak ,,węgiel w płynie'', allegro :D to jest też rozwiązanie, ale nadal kosztowne. Na krótki czas bimbrownia jest dobra, tylko nie możesz tego w prosty sposób dozować, bo raz leci sporo, a później nic... plus mogą być zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Bimbrownią nie zastąpisz butli co2. Bimbrownia nadaje sie do baniaków maks. 70 .

Po pierwsze mało go będzie w wodzie. PO drugie brak stałego poziomu dwutlenku węgla w wodzie ( będzie to najlepsza rzecz dla środowiska glonów)

Węglem w płynie nie zastąpisz butli co2 nawet nie wiadomo ile byś tego lał to nie będzie to samo. Więc radze poczekać i kupić butlę co2 niż na początku mieć masę problemów. Możesz spróbować zrobić tak jak S'Sayan . Zakupic butlę do zatu za grosze i przerobic jak na butlę do co2 . I już napewno zmniejszysz drastycznie koszt zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupic butlę do zatu za grosze i przerobic jak na butlę

Jak trafisz na dobrą stacje z gazami technicznymi to wymienią Tobie na inną, typową do CO2 przez co nic nie musisz czyścić itp.

Ja za butle od azotu na złomie dałem 25zł, za nowy zawór itp. na stacji dałem 25zł, reduktor 50, zaworek Camozzi 20zł, a licznik i dyfuzor na razie DIY bo nic nie zamawiam na allegro, a samego się nie opłaca ale myślę nad reaktorem z filtra narurowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...