Skocz do zawartości

Neolamprologus brichardi


Sverting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Się pochwalę i udokumentuję:

 

Wytarły nam się księżniczki z Burundi. Masa małych larw pływa przy grocie z wapienia.

 

 

Litraż: 120l

Karmienie: 2x dziennie - raz pokarm suchy i raz siekana ochotka (dla młodych ryb) + pływająca cukinia, którą raczą się zbrojniki.

Temperatura: 24 stopnie

Woda: dobra śląska kranówa (na przestarzałych testach wyszły bardzo wysokie wartości twardości i odczynu, odkładnie nie podam, ale to pławie płynny wapień jest)

 

Samica siedziała od tygodnia w grocie wychodząc tylko na jedzenie, porządkami zajął się samiec co dla niego jest dość nietypowym zachowaniem. Dodatkowo zauważyłem, że samica po dokopaniu się do samego szkła położyła z powrotem cienką warstwę kamieni na dno. Dzisiaj wypłynęły larwy na oko od cholery sztuk ;].

 

Poprzednie razy tarły się jedząc tylko suchy pokarm, a młodzież bardzo ładnie się wybarwiła, więc mam cichą nadzieję, że z tymi będzie jeszcze lepiej ;D

 

Zdjęcia:

http://img210.imageshack.us/slideshow/w ... 152801.jpg

 

Z ciekawych zachowań: po karmieniu zbrojniki przeniosły się w miejsce w które upodobał sobie narybek. Rozgorzała dość intensywna walka, po czym matka zaczęła przenosić w pysku młode w głąb groty. Samiec też podejmował sie takiego zachowania ale co najmniej dwa razy "zapomniał" narybku wypuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kranówa Gliwicka okazuje się być stworzona dla ryb z jeziora Tanganika ;]

 

Film: nagrywany żelazkiem ;]

 

Kurcze, moje żelazko nie chce takich kręcić. Piekarnik tak, ale nie wiadomo co łatwiej przesunąć czy jego, czy akwarium...

A tak serio, to gratuluje potomstwa!

Mam nadzieję, że uchowa się jak najwięcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...