Jump to content

Neolamprologus brichardi

Sverting
 Share

Recommended Posts

Się pochwalę i udokumentuję:

Wytarły nam się księżniczki z Burundi. Masa małych larw pływa przy grocie z wapienia.

Litraż: 120l

Karmienie: 2x dziennie - raz pokarm suchy i raz siekana ochotka (dla młodych ryb) + pływająca cukinia, którą raczą się zbrojniki.

Temperatura: 24 stopnie

Woda: dobra śląska kranówa (na przestarzałych testach wyszły bardzo wysokie wartości twardości i odczynu, odkładnie nie podam, ale to pławie płynny wapień jest)

Samica siedziała od tygodnia w grocie wychodząc tylko na jedzenie, porządkami zajął się samiec co dla niego jest dość nietypowym zachowaniem. Dodatkowo zauważyłem, że samica po dokopaniu się do samego szkła położyła z powrotem cienką warstwę kamieni na dno. Dzisiaj wypłynęły larwy na oko od cholery sztuk ;].

Poprzednie razy tarły się jedząc tylko suchy pokarm, a młodzież bardzo ładnie się wybarwiła, więc mam cichą nadzieję, że z tymi będzie jeszcze lepiej ;D

Zdjęcia:

http://img210.imageshack.us/slideshow/w ... 152801.jpg

Z ciekawych zachowań: po karmieniu zbrojniki przeniosły się w miejsce w które upodobał sobie narybek. Rozgorzała dość intensywna walka, po czym matka zaczęła przenosić w pysku młode w głąb groty. Samiec też podejmował sie takiego zachowania ale co najmniej dwa razy "zapomniał" narybku wypuścić.

• 3 weeks later...

Kranówa Gliwicka okazuje się być stworzona dla ryb z jeziora Tanganika ;]

Film: nagrywany żelazkiem ;]

Kurcze, moje żelazko nie chce takich kręcić. Piekarnik tak, ale nie wiadomo co łatwiej przesunąć czy jego, czy akwarium...

A tak serio, to gratuluje potomstwa!

Mam nadzieję, że uchowa się jak najwięcej :)

2x karmiona była starszyzna. Młode z grubsza dostają co się komu przypomni, czyli tak ze 4-5 razy dziennie drobno kruszone płatki z Sery. To już 5 pokolenie, ale wcześniejsze takiej przeżywalności nie miały. Samiec się wyrobił w utrzymywaniu zbrojników na dystans.