Jump to content

Woda demineralizowana czy twarda kranówa ?


alien1987
 Share

Recommended Posts

Witam jako że niebawem robię restart akwarium chciałbym się jeszcze poradzić was w kwestii wody.Otóż mam strasznie twarda wodę w kranie wystarczy nalać do szklanki zostawić na 24h i już widać biały osad , który zawsze mi się osadza nie co wyżej niż woda w akwa.

Czytałem w kilku gazetach akwarystycznych jak i instrukcji od caymana ( mojego baniaka) że należny lać w takich przypadkach pół na pół z wodą demineralizowaną i tu proszę was o radę co zrobić :

1. Woda z kranu + demi pół/pół ?

2. Woda z kranu plus chemia na obniżenie ph ?

3. czy może woda ze studni głębinowej którą posiadam gdzieś poza miastem ?

Link to comment
Share on other sites

Jakie ryby hodujesz? Wiele gatunków lubi twardą wodę. Od tego trzeba zacząć.

 

Nie kombinuje się z parametrami, a już przede wszystkim nie wlewa się chemii, jeśli tych parametrów dokładnie nie znamy. Bez testów nie będziesz nawet wiedział do jakich wartości zbijać parametry [o ile trzeba], a działanie na oko może się źle skończyć. Także najpierw testy, później zmiana parametrów - a jak już to opcja nr1. Dwa zdecydowanie odradzam. Trzy też nie ma racji bytu bez testów i tu chodzi mi już nawet o przebadanie wody głębsze niż tylko podstawowymi testami akwarystycznymi. Kranówka pewne normy musi spełniać, co jest [albo co nie jest] w demi wiadomo, a woda ze studni to loteria.

 

PS: Dokopałem się do Twojej galerii...nie wiem na ile jest aktualna, ale powiem że dobrze nie jest, szczególnie pod kontem obsady i mam nadzieje że wraz z restartem wszystko będzie ok [mam szczerą nadzieję że zniknie, lub już zniknął dorastający do pół metra zbrojnik lamparci...] - ale zauważyłem muszle w baniaku. Muszle, zatwardzają wodę, więc jeśli chcesz obniżać jej twardość, to sobie nie pomagasz. ;)

Link to comment
Share on other sites

ta obsada to stare dzieje sprzed 5 może 6 lat , teraz pisze o caymanie baniaku 130 l i o obsadzie 6 neonów , 2 kiryśników , 6 czerwonogłówek, 1 zbrojnik po restarcie modernizacja obsady oraz całego wystroju itp

co do wody ze studni była badana przez sanepid przed podłączeniem do domu jest ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...