Skocz do zawartości

Woda demineralizowana czy twarda kranówa ?


alien1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że niebawem robię restart akwarium chciałbym się jeszcze poradzić was w kwestii wody.Otóż mam strasznie twarda wodę w kranie wystarczy nalać do szklanki zostawić na 24h i już widać biały osad , który zawsze mi się osadza nie co wyżej niż woda w akwa.

Czytałem w kilku gazetach akwarystycznych jak i instrukcji od caymana ( mojego baniaka) że należny lać w takich przypadkach pół na pół z wodą demineralizowaną i tu proszę was o radę co zrobić :

1. Woda z kranu + demi pół/pół ?

2. Woda z kranu plus chemia na obniżenie ph ?

3. czy może woda ze studni głębinowej którą posiadam gdzieś poza miastem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ryby hodujesz? Wiele gatunków lubi twardą wodę. Od tego trzeba zacząć.

 

Nie kombinuje się z parametrami, a już przede wszystkim nie wlewa się chemii, jeśli tych parametrów dokładnie nie znamy. Bez testów nie będziesz nawet wiedział do jakich wartości zbijać parametry [o ile trzeba], a działanie na oko może się źle skończyć. Także najpierw testy, później zmiana parametrów - a jak już to opcja nr1. Dwa zdecydowanie odradzam. Trzy też nie ma racji bytu bez testów i tu chodzi mi już nawet o przebadanie wody głębsze niż tylko podstawowymi testami akwarystycznymi. Kranówka pewne normy musi spełniać, co jest [albo co nie jest] w demi wiadomo, a woda ze studni to loteria.

 

PS: Dokopałem się do Twojej galerii...nie wiem na ile jest aktualna, ale powiem że dobrze nie jest, szczególnie pod kontem obsady i mam nadzieje że wraz z restartem wszystko będzie ok [mam szczerą nadzieję że zniknie, lub już zniknął dorastający do pół metra zbrojnik lamparci...] - ale zauważyłem muszle w baniaku. Muszle, zatwardzają wodę, więc jeśli chcesz obniżać jej twardość, to sobie nie pomagasz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta obsada to stare dzieje sprzed 5 może 6 lat , teraz pisze o caymanie baniaku 130 l i o obsadzie 6 neonów , 2 kiryśników , 6 czerwonogłówek, 1 zbrojnik po restarcie modernizacja obsady oraz całego wystroju itp

co do wody ze studni była badana przez sanepid przed podłączeniem do domu jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...