Skocz do zawartości

filtr wciąga krewetki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, mam filtr kubełkowy i już myślałem, że moje krewetki coś zjadło albo zdechły, bo miałem tylko 4 sztuki, a jak otworzyłem filtr i zacząłem myć gąbkę to wymyłem z niej wszystkie żywe krewetki w dobrym stanie, nawet sporo większe niż przed zniknięciem, ale wolałbym żeby żyły w akwarium. Da się jakoś zabezpieczyć wlot filtra żeby nie wciągał ich, albo żeby same tam nie wlazły? Pytałem w zoologicznym to mi gość powiedział, że się nie da, że jak kubełkowy filtr to trzeba zapomnieć o krewetkach, ale jakoś w to nie uwierzyłem, na pewno są jakieś sposoby, które znają bardziej doświadczeni akwaryści;)

Filtr to aquael unimax 250 professional.

Z góry dziękuję za wszystkie rady;)

 

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiedziałem, że coś się da, sam właśnie myślałem coś takiego nałożyć, ale bałem się żeby nie dać czegoś co mocno zepsuje parametry wody, nałożę kawałek rajstopy, ma chyba najmniejsze dziurki.

 

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaproponuję jeszcze jedno rozwiązanie.

Miałem założoną gąbkę na wlocie FZN-1. Zauważyłem jednak, że znacznie spadł przepływ wody.

Wymyśliłem następującą rzecz - kupiłem siatkę do wyławiania ryb. Podocinałem ją i na wlocie filtra

umocowałem ją popularną "trytrytką". Modyfikacja nie rzuca się w oczy - siatka i trytrytka są czarne.

Dodatkowo taka siatka nie zmniejszyła mi przepływu wody przez filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...