Skocz do zawartości

pH wzrosło bez przyczyn?


everson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto moje parametry wody z przed 1-2tyg

 

GH 9

KH 6-7

PH 6,8

 

zrobilem przed chwilą testy i pH wyszło mi okolo 7,6 skąd taki skok pH....?

 

Filtruje tylko przez gąbke,usunąłem ceramike gdy miałem ph 6,8

Podłoże JBL MANADO

Korzeń+roślinki

dodałem nawet szyszki olchy!

 

żadnych kamieni,pokarm Tetra Rubin+TetraPhyl+TetraMin (pomieszane)

 

woda jaką używałem aby osiągnąć takie parametry jak na początku to woda RO.

 

czy ktoś mógłby mi to racjonalnie wytłumaczyć??

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz załączone napowietrzanie może? jeśli tak to wyłącz ...

Nie mam napowietrzacza gdyż podaję co2 z bimbrowni o czym zapomnialem napisać ,jest tylko ruch tafli wody ! A kranówki zadnej nie dolewalem ! Akwarium ma 3 tyg i nie robilem jeszcze żadnej podmiany ! Czyli woda jest ta sama jak tamta która miała ph 6,8 2 tyg temu .............. i nie rozumiem tego absolutnie, nie mam niczego co zatwardza mi wode na 100% jedyna możliwość to pokarm . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dużo wody odparowało i tym samym ilość wapnia w objętości wzrosła...

Coś musi podnosić KH. Albo woda przy podmianach, albo jakaś ozdoba lub coś w podłożu.

Ja mam manado i nie mam z tego powodu "ruchów" PH.

 

Mierzyłeś później KH?

tak własnie zmierzylem GH oraz KH wychodzi GH -8 , KH -6 czyli wartości te same jak 2 tygodnie temu a pH wzrostło z 6,8 na 7,8 poprostu pięknie ,jakieś anomalia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Co2 z bimbrowni się wyczerpało a na początku było do b. dużo?

Wodę powinieneś podmieniać co tydzień, chyba, że w akwarium nie ma życia.

no okej C02 się faktycznie wyczerpało ale to nie jest powód aby pH skoczylo aż o 1 ,gdyż przed i po dozowaniu C02 z bimbrowni obnizyło pH praktycznie o nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

woda jaką używałem aby osiągnąć takie parametry jak na początku to woda RO.

 

A potem używałeś tylko kranówki do podmian? Jeśli tak to wszystko wyjaśnia. Jakich testów używasz?

Nie,nie podmienialem wody od tamtej pory bo akwarium dojrzewa ,a testy kropelkowe używam

 

 

Edit

 

Odpowiedź jest prosta - Manado. Oddaje i będzie oddawało parametry jeszcze długi czas. 30kg. Manado oddawało mi w wodę twardość i PH około 2 miesiące przy regularnych podmianach RO.

okej,dziękować,wszystko jasne

 

Andrerw: edytuj posty nie pisz jeden pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposób... Możesz w gorącej wodzie ostro je przepłukać, z tym, że jeśli już masz ryby to pozbawisz akwa bakterii.

Jeżeli o to chodzi to już nie ma na to szans ,rośliny są ostro ukorzenione , wszystko żyje swoim życiem , pozostaje mi poczekać aż się to manado wypłuka do końca i przestanie zatwardzać wodę ,do tego czasu będe podmieniał wodą ro i kranówką w stosunku 10ro/5kranówki

 

a ryby już mam,znaczy się wpusciłem póki co 30 neonów 2 tygodnie temu na 1 rzut ,żaden nie padł,więc teraz wrzucę parenaście otosków ,a za jakiś tydzien wrzucę ramirezy ,bakterie z pewnością już się rozwinęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...