Skocz do zawartości

Aklimatyzacja otosków...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie o aklimatyzację otosków...

 

Otóż znalazłem w internecie taki opis:

 

"Znakomicie się nadaje do akwariów wielogatunkowych, ponieważ jest spokojną rybą. Początkowo może okazać się okazać dość wymagający co do parametrów wody. Przy wprowadzeniu otoska do akwarium woda powinna być miękka o odczynie kwaśnym, o pH wynoszącym nawet 5, po czym można go stopniowo zmieniać na neutralny, a nawet nieznacznie wyższy. Po takich zabiegach otosek nie powinien mieć problemów z zaklimatyzowaniem się w warunkach akwarium."

 

Jak zrobić wodę miękką o pH 5?

Oczywiście nie zrobię takiej w akwarium... Niestety drugie mniejsze zrobiłem na kotnik... A więc muszę je przetrzymać w wiaderku... Tylko przez jaki czas i co jaki odstęp czasu i co ile zmieniać parametry wody do otrzymania twardej wody (15) i pH 7-7,5?

 

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumujesz tak:

- z wody sklepowej, czyli prawdopodobnie twardej i zasadowej.

- należy wrzucić ryby do kwaśnej i miękkiej [szok dla nich].

- a na koniec powoli wracać do stanu początkowego.

 

Sensu to nie ma, a to co czytałeś na necie zakładało trzymanie otosków w sklepie w dobrych warunkach. A idę o zakład że takich nie miały. Ryby już wyjściowo masz przyzwyczajone do kranówki i na takiej wodzie dadzą sobie doskonale radę. Rób standardową aklimatyzację, przy czym możesz trochę zbić ph i twardości w akwarium ogólnym z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...