Skocz do zawartości

Pocztkujacy prosi o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Pisze do was bo zostałem zarazony bagcylem na punktcie rybek

i chce załozyc akwarium

mam w domu 50L ale jak na poczet mod: chyba "początek" jest dla mnie za duze

chce zalozyc takie do 30-35L wiec pisze do was z prosba

powiedzcie mi w co mam wzposarzyc to akwarium i jakie rybki i rosliny moge do niego wlozyc

 

bede bardzo wdzieczny za pomoc

 

mod: popraw wszystkie błędy i pisz z polskimi znakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zrobił coś nietypowego np. muszlowce...taka mini tanganika:D Fajna sprawa i rybki naprawdę bardzo interesujące. Tak bardziej klasycznie to może gupiki, można też harem pielęgniczki kakadu, wprawdzie dużo osob mówi, że można ją trzymać dopiero w 60l, ale moim zdaniem 50l jest dla niej okej. No i oczywiście coś na dno, żeby czysciło.... tylko nie kupuj żadnego ze zbrojników, wielu sprzedawców wciska je jako podstawową służbę sanitarną w akwarium, a one potrzebują znacznie większego zbiornika niż 50l;-) Polecam dział obsady, napewno znajdziesz tam wiele ciekawych rad:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadam z_nią

jutro sie popytam o silikon i reszte sprzetu potrzebnego do założenia akwarium

narazie mam ograniczone fundusze ale z niewielka pomoca znajomego i mamuski

w ciagu 2 tygodni moze troche dłuzej bede wszystko skompletowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zaczniesz rybkować i nie wymiękniesz po 2 miesiącach to i 50 l będzie ci za małe niedawno wstawiłem 200 l jak mi je przywieźli pomysłem co ja z takim wielkim zrobię a dziś chodże rozpaczam czemu takie małe kupiłem. Każdy zaczyna właśnie od gupików itp. a co do pseudo glonojadów to racja one rosną do 50+ cm w wielkich zbiornikach to w takim 50l karłowacieje wiec szkoda rybki ja mam dziś taki dylemat z glonem 32 cm który siedzi u mnie w 200l męczy się spróbuje mu znaleźć większy domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...