Skocz do zawartości

Mysle ze potrzebuje rady ( pomocy ) ;/


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 112l.

Filtr Aquael PowerHead 650 (6W; 650 l/h)

Grzałka Comfortzone z termostatem 100W

Moduł oświetleniowy 24W T5 (6400K)

 

Czesc wszystkim. Jestem tutaj nowy troche poczytalem, ale i tak uwazam ze jak opisze moj problem i pokaze to uzyskam wiecej informacji.

Akwarium mam od 2 tygodni. Oczywiscie od samego poczatku wlozylem rosliny jak radzili, ale mam wlasnie z nimi problem brzydko rosna robia sie brazowe poprostu w oczach marnieja :/

Uzywam Forena plyn dla roslin ale nie pomaga, oczywiscie wiem ze efektu odrazu nie zobacze ale z dnia na dziej jest coraz gorzej. Jedna roslina wyrozla mi poza akwarium nie wiem co robic Prosze was o pomoc. Pozdrawiam

 

Wrzuce wam zdjecia od samego poczatku az do dzis

 

Mod.Janusz-Jeszcze jeden taki post i dostaniesz na powitanie ostrzeżenie.A jak nie wiesz o co chodzi ,to sprawdź swoją pisownię.

post-13497-13685168723349_thumb.gif

post-13497-13685168723687_thumb.jpg

post-13497-13685168724014_thumb.jpg

post-13497-13685168724385_thumb.jpg

post-13497-13685168724747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina po prawej to najprawdopodobniej doniczkowa,więc nie dziwo,że marnieje.Całych anubiasów nie przysypujemy piaskiem(przynajmniej kłącze musi wystawać,ale najlepiej jak przywiążesz je do kamienia/korzenia).

P.s Skieruj wylot filtra w górę,takie napowietrzanie jest zbędne,ruch tafli wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum drugie 24 Wat. Bez testów ciężko jest określić co brakuje roślinom , możesz na początek dać węgiel w płynie , jakiś aqua art classic , potas. Ale jak już pisałem ciężko jest na oko powiedzieć dlaczego tak jest. Kulki pod korzenie też mogły by pomóc.

 

Edit:

 

Raz na miesiąc dolewasz a co tydzień robisz podmiany wody? Jeśli tak to po 2 tygodniach nawozu już nie ma w wodzie. Z reszta z tym oświetleniem rośliny nie pobierają minerałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza uwaga - rośliny takie jak żabienica , kryptokoryna, valisneria spiralis, i ta ostra "trawka" - chyba strzałka lub blixa auberti o ile się nie mylę - te które widać na fotkach wymagają żyznego podłoża bo czerpią substancje pokarmowe głównie systemem korzeniowym. Anubiasy to rośliny których nie sadzimy w podłożu jak to już zostało wspomniane chyba że całe kłącze jest powyżej podłoża - u Ciebie jest zasypane a podłoże chyba całkiem jałowe - sam piasek?

Kolejna sprawa dotycząca oświetlenia - mało tego światła trochę - ile godzin dziennie świecisz?

Kupilem nawoz makro i mikro ktory sie dolewa raz na miesiac, wiec chyba powinno byc ok.

- To ciekawy sposób nawożenia - a jak to się ma do cotygodniowych podmian wody? Nawożenie akwarium to nie nawożenia trawnika w ogródku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki dostalem gratis wiec dodalem mialem ich 5. Podmiany jak narazie nie robilem wiec chyba to tez nie to ;/

 

Edit

 

Od rana do wieczora ok 12h, to dobrze czy zle? A podobno tego miko i makro nie daje sie czesciej hmmmm

 

Edit

 

Wiecie co jezeli uwazacie ze restart akwa bedzie najrozsadniejsza decyzja to zrobie to, bo nie chce za jakis miesiac czy 2 jak juz dokupie ryby wymieniac wszystkiego.

 

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...