Jump to content

jak często kupujecie rośliny ?


Recommended Posts

Jeżeli to do pracy magisterskiej to trzeba pomóc :D Rośliny przeważnie kupuje się przy zakładaniu nowego zbiornika , po inwazji choroby , zmiany aranżacji , itp. Jeśli zbiornik funkcjonuje prawidłowo (rośliny maja odpowiednie warunki , nawożenie , oświetlenie) To wręcz musisz sam nadwyżki sprzedawać , oddawać lub wyrzucać.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

Wszystko to co napisał przedmówca Lopezz.

Ja dodam od siebie że jak zaczynałem przygodę z akwarystyką nie pilnowałem parametrów wody, światła i innych czynników to rośliny padały jak siemasz bo były np. za bardzo wymagające a ja je kupowałem bo mi się podobały. To tak mogłem kupować co 1 - 3 miesięcy jakieś roślinki po 1-5 gatunków (nie mówię już ile to sadzonek :P)

 

Po kilku latach z Akwarystyką i z profesjonalnym podejściem (nie jestem niestety jeszcze idealny jak niektóre moje wzory tutaj) to wystarczy mi kupić rośliny na start po 2-3 miesiącach mała lekka zmiana aranżu albo dokupić to co się nie przyjęło.

I raczej pozostały czas to tylko przycinka i kosz albo sprzedawać/oddawać a nie kupować :P

Link to comment
Share on other sites

Podpiszę się pod przedmówcą - kiedyś kiedy swoją wiedzę czerpałem od sprzedawców ze sklepów zoologicznych wyglądało to podobnie - zakup roślin co 2-3tygodnie - tyle mniej więcej wytrzymywały - potem nie wytrzymał mój portfel ;) zaczęło się dociekanie dlaczego tak się dzieje - kilka lat własnych doświadczeń w akwarystyce i dziś owszem kupuję...jakieś pojedyncze rzadko spotykane rośliny i w zasadzie (z jednym wyjątkiem na razie) wszystkie udało mi się utrzymać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...