Jump to content

Skała.


blabla
 Share

Recommended Posts

mam skałę, pozostałości z budowy nowej drogi w mieście, są to twarde żółto-szare kamienie, wygotowałam jeden polałam octem nie reaguje w żaden sposób, teraz na noc zostawiłam w kociołku z wodą i zrobię jutro testy, jak jeszcze dla świętego spokoju można zobaczyć czy te skały będą się nadawały? ta którą posiadam ma jakby kilka warstw kolorowych od właśnie szarego, przez żółty, aż po rdzawo-bordowy a na wierzcholku jest jakby żwir rzeczny z piaskiem przymocowany.

Link to comment
Share on other sites

no tak to były takie duże kamienie które rozłupywali młotami i sypali na ziemię, potem walec to dociskał. wg kolorów wygląda to trochę jak łupek, trochę jak piaskowiec... a gdyby to się okazało faktem, to czy ta skała będzie zmieniała parametry wody? dodam, że wodę planuję miękką i lekko kwaśną będzie dużo korzeni no ale ta skała ma fajny kształt dobry na kryjówki i efekt wizualny.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

można

 

Tak o ile jest to malawi lub tanganika .

 

(...)

może się głupio spytam ale dlaczego tylko do Tanganiki i Malawi, wsadziłem piaskowiec do obsady poniżej i nic się nie dzieje
Link to comment
Share on other sites

Witam nie chcę zakładać nowego tematu więc przyłączam się tutaj...Mam skały które są podobne do tej ze zdjęcia lecz bardziej szaro brązowe i niestety pojawiła się na tych skałach plaga okrzemków czy te skały są szkodliwe?Czy to przez ich obecność pojawiły się u mnie w akwa okrzemki?Zauważyłem też że pH strasznie wzrosło bo gdy lałem wodę na początku to miała ona odczyn 6.4-.6.6 pH a teraz po około trzech tygodniach ma 7.6 czy to może być wina tych skał?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...