Skocz do zawartości

Molinezja i Pielęgniczka


Łukasz95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym akwarystą (mam rybki od wczoraj;) )

Zauważyłem, że brzuch mojej żółtej Molinezji jest jakby większy (porównuję do brzucha mojego czrnego samca)

Czy jest to ciąża?

 

A i jeszcze jedno - moja samiczka Pielęgniczki Ramireza jest jakby mało ruchliwa (tzn ruszać się rusza, ale ma jakby chwilowe zawiechy) i czasem zawieszona tak bez ruchu przechyla się niebezpiecznie w jedną stronę (o jakies 45 stopni). Czy jest to normalne zachowanie? No i ożywia się, jak ktoś zbliża się do pilnowanej przez niej kuli z mchu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezja po prostu jedzą tak dużo że mogą mieć brzuch jak piłka pingpongowa.

Jeżeli ma " zawiechy " to częste u ryb. Myślisz że ciągle będą pływać tam i z powrotem?

Znajdą sobie miejsce np: "pilnowanej przez niej kuli z mchu" to znaczy że czuje się tam bezpiecznie i pilnuje tego miejsca ponieważ są to ryby przywiązane do swojego terytorium.

A co do tych przechyłów to podkręć temperaturę do 26 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że nie wpadłem na to, że zwykle swojej kuli z mchu pilnuje blisko filtra i wydaje mi się, że jak się tak zawiesza, to po prostu ją znosi:)

Mam 25-litrowe akwarium z pokrywą i żarówką i ciężko mi obniżyć temperaturę - wynosi około 26-27st, więc to nie jest kwestia za niskiej tetmperatury, jak mi sie zdaje.

Dzięki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...