Jump to content

czy bojownik może być w akwarium razem z parką p. ramireza?

Nerv
 Share

Recommended Posts

W wakacje będę zakładała akwarium 98l ( 80x35x35)

Obsada będzie taka:

1+1x p. ramireza

ok. 10x zwinnik costello

7x otosek

Myślałam, żeby dać tam jeszcze jednego bojownika Syjamskiego ( samca lub samiczkę )

Co do ramirezek - Parka którą zamierzam dać do 98l jest jak na razie 45l ( wiem, że to za mało ... dla tego je przenoszę )

Z tego co zauważyłam to obie rybki są baaardzo spokojne, zwinniki tez nie ucierpiały, nie wiedzę, żeby je ganiały / zaczepiały, nawet podczas tarła są spokojne.

Podkreślam, że w razie czego obie rybcie umieją pokazać rogi :twisted:.

Czy myślicie, że w tym litrażu uda mi się trzymać te dwa gatunki razem ?

Jeśli wg. was samiec będzie nieodpowiedni, to czy mogłabym mieć chociaż samiczkę ??

Wszystko zależy od temperamentu samca. U mnie bojek sterroryzował parę laetacara curviceps. Pływał za nimi non stop nie dając spokoju, aż w końcu dostał eksmisje. Podejrzewam, że kolor niebieski u akar działał na niego jak płachta na byka, bo inne ryby ignorował.

Właśnie , wszystko zależy od charakteru ryb . Bo może się zdarzyć że to parka ramirezek będzie atakowć bojka . Mój kolega tak miał że dodał do obsady bojka i ramirezki zaczęły go atakować :o . Podrzucił mi ramirezki , by bojek miał czas na aklimatyzacje , a te jak nie zaczną robić u mnie porządków . Były bestie zaciekłe :lol: