Skocz do zawartości

Żółte kolonie bakterii na sylikonie


Kinia298
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dnia 10.03.2012r zalałam swoje 200l akwarium wodą. Filtr chodzi całą dobę (z ceramiką i węglem ), światło jest włączone ponad 12h dziennie, w zbiorniku jest żwir, roślinki, korzeń i grzałka. Dzisiaj zaobserwowałam na sylikonie, łączącym ściany akwarium, żółte kropeczki. Wygląda mi to na kolonie bakterii, mają żółtawy kolor, trochę jaśniejszy niż kolonie gronkowca złocistego. Do tego cały silikon jest obklejony taką cienką błonką, jak zaczęłam ją zeskrobywać to się odrywały całe płaty. Jak myślicie, co to może być?

 

Filtr: 1050l/h

Świetlówka: 25 WAT x3

Temperatura: 26 stopni C

 

Dodam jeszcze, że sotsuję nawóz do roślin ogólny (dawki wg zaleceń z ulotki) i starter Easy Start firmy Easy Life (również wg zaleceń).

 

Proszę o szyką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągałam je palcami to były dość twarde, więc może być. Z tego co teraz wyczytałam to wystarczy zacienić akwarium na parę dni, ale czy nie będzie to szkodliwe dla roślin? Czy może wciągnąć rośliny i dopiero zaciemnić? Może jest jakiś inny sposób, żeby się ich pozbyć?

 

Edit:

 

Piszą też o zbrojnikach, ale nie mogę ich jeszcze wpuścić bo jeszcze nie minęły dwa tygodnie od startu. Co radzicie? Zostawić to i poczekać? Czy coś próbować działać?

 

nemo130: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła obsada to skalary więc myślę, że będą zadowolone. Tak więc wydłużę dzień i zakwaszę wodę, po czym zobaczę co z tego wyjdzie. Bardzo dziękuję za pomoc :) . Szczerze mówiąc obawiałam się, że to jakieś bakterie i że trzeba będzie wymieniać całą wodę i dezynfekować wszystko.

 

Edit:

 

Witam!

Od tego świetlenia wyskoczyły mi glony nitkowe i okrzemki na szybie (tym razem brązowe)

Zastanawiam się czy otosy albo kosiarki zjedzą te glony, czy zaciemnć akwa, czy wywalić je ręcznie.... Nie bardzo wiem co robić

 

nemo130: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...