Jump to content

Łucznictwo


Recommended Posts

Strzelam od przeszło dwóch lat. Obecnie użytkuję; HOYT VANTAGE ELITE XT2000. Zapłaciłem za niego 7900 razem z wyposażeniem. Sam łuk to chyba coś koło 4500. Zasięgu nie sprawdzałem. Ile razy wystrzeliłem strzały na polanie tyle razy ich nie znalazłem. Początkującemu polecam dobry łuk tradycyjny. Nie kupuj przypadkiem bloczkowego za 1000 zł, bo to chińska tandeta.

Link to comment
Share on other sites

Początkującemu polecam dobry łuk tradycyjny. Nie kupuj przypadkiem bloczkowego za 1000 zł, bo to chińska tandeta.

Czyli najlepiej jak sam sobie wystrugasz :lol:

No wyjdzie dużo taniej :mrgreen: Chociaż początkujący może kupić łuk tradycyjny najprostszy np. Diana za niecałe 300 zł. Łuk bloczkowy do 1000 zł a nawet trochę ponad to tykająca bomba typu Cobra.

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co pisze to naciąg do 16 kg. Prawie dwa razy więcej niż ten Crosman. Możesz wybrać mniejszy naciąg. Cięciwa stawia opór w taki mniej więcej sposób jakbyś dźwigał 16 kg z tym, że cięciwę jest trudniej naciągnąć niż nieść przy sobie 16 kg. Na pewno na początku musisz mieć ochraniacz na przedramię, bo sobie boleśnie obijesz i na pewno spust, dzięki któremu łatwiej naciągniesz cięciwę i łatwiej wycelujesz.

Link to comment
Share on other sites

Ptaki śpiewające są pod ochroną,a na łowne nie masz uprawnień do wykonywania polowań ani odpowiedniej broni myśliwskiej,bo luk nią nie jest.Kłusownictwo jest karalne bo tym by było twoje ''polowanie na ptaki ''więc przemyśl zanim coś napiszesz

pozdrawiam Belzebub

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że z tymi ptakami to żart. Nie strzelamy do żadnych zwierząt. 15 lat to wydaję mi się, że spokojnie możesz brać 16 kg naciągu. Jeśli zamierzasz strzelać od czasu do czasu to na pewno Diana będzie idealnym wyborem. Jest to łuk, przy którym nic nie trzeba robić a wykonanie i klasa sama w sobie przebija Crosmana. Strzały wybierz drewniane. Pamiętaj ze strzelając do twardego drzewa strzała może pęknąć bądź grot utkwi głęboko w drewnie i go nie wyciągniesz. Strzela się do mat słomianych.

Link to comment
Share on other sites

Aha, widzę że jesteś w tym obczajony mam 15 lat poszczelam do ptaków :D i do czego popadnie w tarcze i potem odłoże raczej wybiore tą Diane .

A może postrzelam,a nie poszczelam :D

A teraz na poważnie,każdemu debilowi który krzywdzi zwierzęta,dla własnej rozrywki wsadziłbym ten łuk w tylną część ciała.Mówią że człowiek to inteligentna istota,widać nie wszystkich to dotyczy...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego to:

mam 15 lat

i to:

poszczelam do ptaków

składa mi się w logiczną całość.

 

Żeby ktoś nie *poszczelał* z łuku do Ciebie. Jak masz taki cel, jak strzelanie do żywych stworzeń, to odpuść sobie łuk i zainstaluj sobie Call of Duty na komputerze. Dostałeś konkretne odpowiedzi, na konkretne pytania, nie ma co ciągnąć tematu. Szczególnie że następnym razem, za takie teorie związane z krzywdzeniem zwierząt i łamaniem prawa dam warna.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...