Skocz do zawartości

harem Bojownika


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam harem bojownika mam na razie 1 samca i 1 samice planuje dokupić jeszcze 1 samice

Co trzeba zrobić by wywołać tarło nie wiem czy czasem samica nie jest za mała ma 3 cm.

I czy moge trzymać bojowniki z innymi rybami tak to jakimi bo słyszałam coś ze mogą być z jakimiś rybami ale nie wiem z jakimi.

O bojownikach nie wiele wiem wiem że dużo na necie pisze ale chciałabym żeby udzieliła mi osoba doświadczona na ten temat :?: bardzo mi na tym zależy.

Kiedyś miałam bojownika ale jednego i był trzymany z kirskami ale to dawno było

 

jeżeli ten post jest w jakiś sposób zły skasujcie go ale proszę żeby ktoś mi napisał o nich chociaż na PW

Prosze o szybką odpowiedz bo wieczorem ma nie być neta na ok 2 dni

 

Kupiłam go z postrzępionymi płetwami ale był ruchliwy czy płetwy mu szybką odrosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harem to 1 samiec + 2 samice. Żeby wywołać tarło trzeba przenieść harem do mniejszego akwarium, lekko je zaciemnić i zachować odpowiednie czynniki wody:-) Wtedy samiec zbuduje gniazdo z piany, wybierze samice która mu pasuje i wszystko się rozkręci, potem samice trzeba odłowić bo samiec może ją zjeść. Bojownik raczej nie jest agresywny w stosunku do innych ryb, ale nie należy go trzymać z osobnikami, które mogą go denerwować rozmiarem swoich wachlarzowatych płetw - to ehoista lubi byc najładniejszy:D Do takich ryb zalicza się np. gupiki, chociaż przyznam szczerze, że ja trzymam bojownika z gupikami i nic się nie dzieje, ani razu się nie podgryzali. Jak masz tło strukturalne, to pilnuj zeby samiec i samica za nie wpłynęli, kiedy tak się stanie, jemu może coś odszajbić i może ją zjeść...u mnie to tak się przynajmniej skończyło, a miałem taką ładną złotą samieczkę:-) A i w akwarium do tarła przydałyby się roślinki pływające z tego co wiem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama miałam kiedyś "bojowniczarium", informacji w interecie jest mnóstwo. :)

Jeżeli chcesz pomóc mu w tarle (chodź radziłabym naprerw poczytać o tym), to jedyne co można zrobić, to podnieść temperaturę, i trzymać rośliny liściaste, tak, żeby liście stykały się z taflą wody (gniazdo).

 

Tak na zakończenie, chciałam Ci jeszcze powiedzieć, żebyś uważała co kupujesz. ja kupując mój "harem" tak napradę dostałam jednego samca wspaniałego, i PARKĘ syjamów... i wyszły 2 samce i jedna samica, tak naprawdę..

Więc uważaj na "samice" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...