Jump to content

harem Bojownika


Recommended Posts

Zrobiłam harem bojownika mam na razie 1 samca i 1 samice planuje dokupić jeszcze 1 samice

Co trzeba zrobić by wywołać tarło nie wiem czy czasem samica nie jest za mała ma 3 cm.

I czy moge trzymać bojowniki z innymi rybami tak to jakimi bo słyszałam coś ze mogą być z jakimiś rybami ale nie wiem z jakimi.

O bojownikach nie wiele wiem wiem że dużo na necie pisze ale chciałabym żeby udzieliła mi osoba doświadczona na ten temat :?: bardzo mi na tym zależy.

Kiedyś miałam bojownika ale jednego i był trzymany z kirskami ale to dawno było

 

jeżeli ten post jest w jakiś sposób zły skasujcie go ale proszę żeby ktoś mi napisał o nich chociaż na PW

Prosze o szybką odpowiedz bo wieczorem ma nie być neta na ok 2 dni

 

Kupiłam go z postrzępionymi płetwami ale był ruchliwy czy płetwy mu szybką odrosną

Link to comment
Share on other sites

Harem to 1 samiec + 2 samice. Żeby wywołać tarło trzeba przenieść harem do mniejszego akwarium, lekko je zaciemnić i zachować odpowiednie czynniki wody:-) Wtedy samiec zbuduje gniazdo z piany, wybierze samice która mu pasuje i wszystko się rozkręci, potem samice trzeba odłowić bo samiec może ją zjeść. Bojownik raczej nie jest agresywny w stosunku do innych ryb, ale nie należy go trzymać z osobnikami, które mogą go denerwować rozmiarem swoich wachlarzowatych płetw - to ehoista lubi byc najładniejszy:D Do takich ryb zalicza się np. gupiki, chociaż przyznam szczerze, że ja trzymam bojownika z gupikami i nic się nie dzieje, ani razu się nie podgryzali. Jak masz tło strukturalne, to pilnuj zeby samiec i samica za nie wpłynęli, kiedy tak się stanie, jemu może coś odszajbić i może ją zjeść...u mnie to tak się przynajmniej skończyło, a miałem taką ładną złotą samieczkę:-) A i w akwarium do tarła przydałyby się roślinki pływające z tego co wiem;-)

Link to comment
Share on other sites

Sama miałam kiedyś "bojowniczarium", informacji w interecie jest mnóstwo. :)

Jeżeli chcesz pomóc mu w tarle (chodź radziłabym naprerw poczytać o tym), to jedyne co można zrobić, to podnieść temperaturę, i trzymać rośliny liściaste, tak, żeby liście stykały się z taflą wody (gniazdo).

 

Tak na zakończenie, chciałam Ci jeszcze powiedzieć, żebyś uważała co kupujesz. ja kupując mój "harem" tak napradę dostałam jednego samca wspaniałego, i PARKĘ syjamów... i wyszły 2 samce i jedna samica, tak naprawdę..

Więc uważaj na "samice" ;)

Link to comment
Share on other sites

samiczka ma na razie 3cm samiec jakieś 4-5

I na 99% ta samica to samica a ten samiec to tez samiec

Odróżnić płeć to umiem dość trochę czytałam o nich ale chciałam się z kimś skonsultować ;]

Link to comment
Share on other sites

Do haremu musiałam dać na chwile wrednego samca molinezji bo strasznie samice męczy myślałam że bojownik go przeszkoli ale jest wręcz przeciwnie samiec molinezji traktuje bojownika samca jak samice molinezji :|

Link to comment
Share on other sites

bojownik syjamski z natury jest łagodną rybą to inne gatunki mogą go bardziej niepokoic jak brzanka, skalar, barwniak itd. agresywne są przede wszystkim samce gdy będziesz miec w jednym zbiorniku minimum dwa :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...