Jump to content

Filtr do akwarium 60l


pawelmis
 Share

Recommended Posts

Witam, chcę od nowa założyć akwarium wymiary : jest to prostokąt ze ściętymi przednimy rogami więc tylna ściana ma 70cm, boczne 20cm, przednia 56cm, te boczne ścianki po 10cm, obsadę mam już ustaloną , jeśli to w czymś jest potrzebne to wygląda ona tak:

 

rybki:

bojownik 1+3(4)

Neon innesa x 10

kiryski x6

krewetki amano x 6

 

Rośliny:

 

1plan- gałęzatka i Riccia fluitans (wgłębka)- zamiast wgłębki myślę nad pelia

2plan- Ceratophyllum demersum (Rogatek) ,Egeria densa ( to są bardzo podobne roślinki to jak coś zastąpie jedną np. Ludwigia repens, Barclaya longifolia)

3plan - Valisneria (nurzaniec), Bacopa caroliniana, monnieri- wybrałem taką wiekszą na ten tył

 

Po przeczytaniu tego o to tematu : moj-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-doswiadczenia-z-filtrami-t22675.html

 

Wybrałem kilka filtrów , co prawda są one mocniejsze niż na akwarium 60l , ale wolę kupić taki ponieważ pewnie będę zmieniał na większe i nie opłaca się kupować słabszego. Cena za jaką chce kupić filtr to max 250zł.

 

http://allegro.pl/filtr-hw-303b-uv-zew- ... 85454.html duży pobór mocy i brak regulacji przepływu, ale zarazem dodatkowo lampa UV.

http://allegro.pl/a-c-tetra-ex-600-nowy ... 14064.html tu przeczytałem , że podana wydajność 600l/h jest zawyżona i taki filtr nadaje się tylko do właśnie awkarium 60l bo na większych nie wyrabia.

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-aquae ... 14461.html podobno bardzo cichy , ale ma sztywne węże , mała siła zasysania do akwarium 112l była taka wypowiedź jest po prostu za słaby.

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-jbl-e ... 55373.html tutaj była tylko jedna wypowiedź , że bardzo cichy .

 

Proszę o pomoc , który opłaca sie kupić i z którego będę zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

HW-303b zrobi ci pralkę w akwarium

Tetra ex600 do większego może być trochę za słaby

Unimax 250 też może ci zrobić pralkę

JBL E900 jak dla mnie najlepszy, tak jak było wspomniane jest cichy i na twoim miejscu wybrałbym JBL, a w przyszłości będzie mógł być w większym akwarium

Link to comment
Share on other sites

Tu jest film o JBL i nie widzę tam regulacji ...

Oglądałem też tetre na youtube i tam widać ewidentnie , że jest regulacja przy dopływie i odpływie . Jak ktoś ma JBL to niech napisze gdzie jest ta regulacja w JBL.

 

 

 

Mała poprawka regulacja w JBL to są te małe przełączniki obok wlotu i wylotu prawda ?

Link to comment
Share on other sites

Jednak wezmę chyba tego JBL czytałem z 2h o tych filtrach i jednak tetra jest słaba co do swoich osiągów , które są napisane, to HW to jednak chinczyk i widziałem na filmie , że nie ma szału z nim. A co do JBL to są te 4 pojemniki , regulacja i w ogole. Poczekam jeszcze może ktoś się wypowie jeszcze .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...