Skocz do zawartości

Nawozy dla roslin , 60l Akwarium [aktualizacja]


pawelmis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje od nowa założyć akwarium i dobrali mi takie o to roślinki:

1plan- gałęzatka i Riccia fluitans (wgłębka)- zamiast wgłębki myślę nad pelia

2plan- Ceratophyllum demersum (Rogatek) ,Egeria densa ( to są bardzo podobne roślinki to jak coś zastąpie jedną np. Ludwigia repens, Barclaya longifolia)

3plan - Valisneria (nurzaniec), Bacopa caroliniana, monnieri- wybrałem taką wiekszą na ten tył

 

Prosiłbym o podanie jakie nawozy mam używać przy tych roślinkach?

 

Dodam , że oświetlenie będę miał 0,4W/L , przynajmniej będę się starał tak to zrobić. Bo w pokrywie mam 1 lampe , ale nie wiem czy akurat występują żarówki 24W .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nawóz PG Classic stosować cały czas ? A po jakim czasie sprawdzić czy jest niedobór azotu ? Jak jest to mam dodać te sole i dalej ten nawóz ? Bo rozumiem , że takie testery i te sole dostane w zoologicznym prawda ?

 

A co do lampy to mogę zrobić tak ... Kupie jedną słabszą T8 i dorobie drugą T5 aby razem było 24W ? Bo tutaj w innym temacie kolega wysłał mi jak przerobił pokrywe i na allegro można kupić takie przeróbki , które samemu można zrobić więc to nie był by problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG Classic przez cały czas przy podmiankach. Jak sobie kupisz test na NO3, to on wystarcza chyba na kilkadziesiąt razy więc sprawdzaj sobie regularnie żeby wiedzieć jak wygląda sytuacja w akwarium i jak zauważysz braki to lejesz roztwór KNO3 w zależności od potrzeby, ale lepiej częściej w mniejszych ilościach (i do tego cały czas PG Classic). Może się zdarzyć że będziesz miał za dużo azotanów i nic nie będziesz musiał uzupełniać, ale tego dowiesz się dopiero jak zrobisz testy, które kupisz w zoologach albo w necie, sole są na allegro i kosztują grosze.

Świetlówki możesz sobie dobrać wg uznania jednak do różnych typów (T5 i T8) będziesz potrzebował różnych stateczników i oprawek więc najpierw sprawdź jak co podłączyć zanim cokolwiek kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sprawdzasz przed podmianką, jeżeli poziom wynosi np. 10-20, to jest OK i nie dolewasz nic, jak jest powiedzmy 0-5, to dodajesz nawozu po podmianie (sprawdzasz w kalkulatorze nawozów o ile podniesie się poziom azotanów po dodaniu określonej ilości roztworu, niech to będzie jakieś 10-15mg/l, nie więcej) i sprawdzasz np. za 3 dni jak wygląda sytuacja.

 

 

Tu jest prosty kalkulator http://pomoce.akwahobby.com/kalk_chem.php

W pierwsze okienko wpisujesz objętość akwarium w litrach, w drugie ilość wody w której rozpuszczasz sól, a w trzecie ilość soli, tylko zmieniasz ml na gr, klikasz wylicz i z prawej wychodzi wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie nawozów ponieważ zakupiłem i stosuje narazie Tetra plant - Planta Min , oraz kupiłem taki o to nawóz

http://allegro.pl/nawoz-mikro-100-ml-ko ... 37061.html i teraz pytanie czy dokupić jeszcze jakiś nawóz makro czy nie ma takiej potrzeby ? Zastanawiam sie nad tym kompletem

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-makr ... 91629.html albo

http://allegro.pl/nawozy-w-zestawie-tan ... 67710.html

 

Proszę o pomoc jakie nawozy mam stosować aby wszystko było jak trzeba .

Dodam , że będę dodawał PLANTA GAINER CARBO jak do mnie dotrze bo zamówiłem i czekam na dostawę.

Akwarium ma 60l i 10 dni od zalania zdjęcie przedstawiam poniżej , a ilość azotanow jest następująca:

NO3- 5mg/l tak mi wyszło przed chwilą z testu . Nie wiem czy to dobrze czy nie dlatego proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo przyciołem troche Cabombe posadziłem obok , ale jest coś co mnie zaniepokoiło i nie wiem czy słusznie , otoż na zdjęciu widać , że od spodu rośnie nowa a ta stara troche zaczęła jakby ciemnieć nie wiem czym to jest spowodowane, proszę o pomoc.

 

 

Także mam pytanie bo zauważyłem na ścianach ślimaki :) Nie wiem jakie to są ponieważ są tak małe że ledwo je widać , ale widać kilka na ścianach akwarium, pewnie przybyły z jakąś rośliną ... Proszę o pomoc czy są jakieś typy jakie to mogą być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś dlaczego ta cabomba zrobiła się taka ciemniejsza od spodu do środka mniej więcej ?? Oraz mam inne pytanie bo nie chce zamieszczać nowego tematu , kupiłem nurzaniec i dość wolno rośnie i na niektórych (nie wiem jak to nazwać ) gałązkach od góry zaczynają się robić żołte i przezroczyste tak jakby nie wiem zaczynało gnić albo coś , proszę o pomoc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...