Jump to content

Nawozy dla początkującego

Share

Recommended Posts

Witam mam roślinki w akwarium 54l moczarkę, nurzaniec i kabomba temp 24 stopnie chciałbym kupić jakieś dobre nawozy żeby roślinki się szybko rozrosły oświetlenie to 15w Hagen Aqua-glo 11 godzin się świeci znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 71997.html

Może być coś takiego czy gotowe w butelkach nawozy możecie pomóc?

1.Za słabe masz oświetlenie dołożył bym jeszcze z 9W.

2.Sole można bardziej precyzyjniej podawać i są tańsze. Nawozy w płynie też są dobre ale drożej wychodzi.

3.Jeśli chcesz mieć prawdziwe akwarium roślinne to musisz mieć rzyzne podłoże, dobre oświetlenie min. 5W/l, Co2 z butli lub bimbrownia, i nawozy do słupa wody, odpowiednie parametry.

Karm ryby urozmaiconą karmą ->to to samo co nawożenie.

Na pędzenie roślin po pierwsze za słabe światło,po drugie bez dozowania CO2 za mało węgla.

A z nawozów jak już koniecznie chcesz wydać kasą to EC w płynie tyle do tego osprzętu reszta pokarm dla ryb.

to wiem a bimbrownie opłaca się robić dla 3 roślinek? i na litraż 54l ?

opłaca się ja po dwóch tygodniach zauważyłem że rośliny zaczęły mocno szaleć ale dawałem jednocześnie EasyLife Profito i EC. Tak mi wzrost roślin się spodobał, że zakupiłem butle z zestawem Co2 :-)

Witam mam roślinki w akwarium 54l moczarkę, nurzaniec i kabomba

Opłaca, ale nie lepiej dokupić roślinki ? :) 3 rośliny na 54l to ubogo ...

pozdrawiam

Masz 3 szybkorosnące ,silne wysokie rośliny i jak je zaczniesz pędzić CO2 i nawozami to i tak trzeba je będzie stale wyrzucać bo zarosną i tak dość słabe światło i ten niewielki zbiornik.Te rośliny i tak tylko na 3 plan .Jeśli chcesz coś dokupować to pod warunkiem że niskie rośliny cieniolubne( a rosły będą jak będziesz usuwał na bieżąco rozłogi nurzańca wędrujące w kierunku przedniej szyby i nie dopuścisz do pokrycia tafli przez tamte wysokie).