Skocz do zawartości

gruba Brzanka Sumat.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja brzanka ma dość spory brzuszek i nie wiem czy będzie w stanie wytrzeć się w akwarium towarzyskim. Nie chodzi mi o sam narybek lecz o to, że czytalem, iż samica przez przetrzymanie ikry może stracić płodność, a chciałbym przeznaczyć ją do rozrodu ale za kilka miesięcy dopiero. Czy jest w stanie pozbyć się tej ikry "sama z siebie", czy raczej trzeba ją odłowić do akwa tarliskowego (ktorego z resztą jeszcze nie posiadam i stąd zwłoka z rozmnażaniem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijam postów, tylko nie wiem jak mogę tej rybie pomóc, bo trzymasz ją w za małym baniaku i może karłowacieć, co objawia się zniekształceniami ciała. To niekoniecznie musi być ikra :P

Poza tym brzanki są stadne, minimum 6.

W złych warunkach mogą być problemy z ikrą, bo ryba nie chce się rozmnażać, gdy jej ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, wiem trochę o tych rybach, ale jak juz wspomnialem nie chcę ich jeszcze rozmnażać i nie w tym baniaku. A poza tym sądzę, że w ciągu 2 tygodni aż tak bardzo skarłowaciała.. Zależy mi tylko na tym, żeby pozbyć się tego brzucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 2 dzień, ale wolę zapytać za wczasu. Bo jeśli brzanki nie wycierają się w takich akwa to postaram się skołować jakieś tarliskowe.. Mam tu jeszcze 2 mieczyki (mój błąd), trochę narybku gupika w kotniku, zbrojnika (także mój błąd) i 8 danio. Woda kranówka zdezynfekowana solą, roślinki są, dobry filtr do tego litrarzu i świetlówka. Temp 24*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...