Skocz do zawartości

Mętna woda ! Pomocy !


dodomano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem ostatnio 30% wody w akwarium czyszcząc przy tym pierwszy raz filtr.Od tego czasu woda w akwarium zrobiła się mętna,wszędzie pływają małe syfki. Proszę pomóżcie !!

 

Dane akwarium:

 

Filtr:zewnętrzny JBL e900 + filtr wewnętrzny AQUAEL Fanfilter fanmikro plus którym podaje co2 z bimbrowni

Grzałka :Firma nieznana wiem ze 100W - Jest włączona nonstop

Oświetlenie: 2x18W -8h na dzień

 

Obsada:

 

5x Gurami mozaikowy

2x Skalar

4x Glonojady zwykłe zbrojniki

5x bocje wspaniałe

1x sumik

4x kirysy panda

Jeszcze pytań-ko wiecie czego nierośnie mi mech jawajski ?

Zdjęcia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 112l, akwarium posiadam od 2 lat. Czyściłem go pierwszy raz ponieważ 2 miesiące temu go kupiłem(filtr)

Po prostu przy wymianie wody odlałem trochę do wiadra jednak nie wszystkie części umyłem w wodzie z akwarium bo była już strasznie brudna. Niektóre części umyłem pod bieżącą wodą w wannie . Cała brudna woda została wylana z filtr nie zalewałem go kranową ,

sam się zalał gdy go już podłączyłem do wężyków i uruchomiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jedzenia nie nasypałeś za dużo?

Poczekaj kilka dni. Jak się nie oczyści to proponuje dodać do gąbki w filtrze właśnie watę lub dać ją zamiast gąbki. Wyłapie wszystkie drobinki. Jak zauważysz znaczny spadek przepływu to będzie trzeba tę watę wywalić i dać drugą lub z powrotem gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej,240 l to nadal za mało dla bocji, wymagają co najmniej 150 cm długości zbiornika, one rosną naprawdę duże.

Poczytaj o karłowaceniu ryb.

Jak oddasz te dwa gatunki obsada będzie już w miarę ok.

Nie wiem tylko czy nie za dużo gurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...