Jump to content

200l pyszczaki + inne gatunki

perignon1966
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar założyć akwarium 200l o standardowych wymiarach, czytałem o różnych biotopach i z początku chciałem zrobić Malawi, jednak nie podoba mi się ten biotop. Chciałbym mieć pyszczaki, ale nie w Malawi.. Myślę nad takim zróżnicowaniem, tzn żaden konkretny biotop, po prostu trochę roślinek, trochę skałek, trochę korzeni do tego pyszczaki + jakieś inne ryby. Jeszcze za bardzo nie wiem z czym mogę je trzymać bo u mnie słabo z dostępnością rzadszych gatunków, więc czekam na wasze propozycje i co w o ogóle myślicie o takim akwarium? Czy ma rację bytu?

nemo130: Przenoszę.

Nawet z żadnymi innymi pielęgnicowatymi ? Moja wizja nowego akwa wyglądała mniej więcej tak.. z 3 parki pyszczaków, na dno jakąś parkę zbrojników, kilka kirysków i coś oprócz tych pyszczaków.. hm, myślałem nad barwniakami, podobają mi się te ryby, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jakby się te ryby razem zachowywały ?

Nawet z żadnymi innymi pielęgnicowatymi ? Moja wizja nowego akwa wyglądała mniej więcej tak.. z 3 parki pyszczaków, na dno jakąś parkę zbrojników, kilka kirysków i coś oprócz tych pyszczaków.. hm, myślałem nad barwniakami, podobają mi się te ryby, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jakby się te ryby razem zachowywały ?

Taki powmysł kompletnie odpada. Albo pyszczaki albo pielęgnice.

Ja bym nie przesadzał ze stwierdzeniem że nie można mieszać pyszczakow z pielęgnicami.Wiele jezior SA na dnie wygląda jak kamienna pustynia.Nie powinno ale można trzymać razem moim zdaniem z pyszczakami lubiące skalne kryjówki zebry lub sajica.

Ja bym nie przesadzał ze stwierdzeniem że nie można mieszać pyszczakow z pielęgnicami.Wiele jezior SA na dnie wygląda jak kamienna pustynia.Nie powinno ale można trzymać razem moim zdaniem z pyszczakami lubiące skalne kryjówki zebry lub sajica.

Tyle że pyszczaki potrzebują twardą wodę i nie chodzi tu o skalne kryjówki!

Czesto ludzie omyłkowo trzymają zebry z pyskami,skoro to pielęgnica i to.Uważam że zebra sobie poradzi w akwarium dla pyskow mimo twardej wody...

Ryba nie ma sobie radzić w akwarium tylko należy jej zapewnić właściwe warunki!

Zebra nadaje się do twardej wody ale trzymanie jej w pyskami jest bez sensu.