Skocz do zawartości

200l pyszczaki + inne gatunki


perignon1966
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar założyć akwarium 200l o standardowych wymiarach, czytałem o różnych biotopach i z początku chciałem zrobić Malawi, jednak nie podoba mi się ten biotop. Chciałbym mieć pyszczaki, ale nie w Malawi.. Myślę nad takim zróżnicowaniem, tzn żaden konkretny biotop, po prostu trochę roślinek, trochę skałek, trochę korzeni do tego pyszczaki + jakieś inne ryby. Jeszcze za bardzo nie wiem z czym mogę je trzymać bo u mnie słabo z dostępnością rzadszych gatunków, więc czekam na wasze propozycje i co w o ogóle myślicie o takim akwarium? Czy ma rację bytu?

 

nemo130: Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z żadnymi innymi pielęgnicowatymi ? Moja wizja nowego akwa wyglądała mniej więcej tak.. z 3 parki pyszczaków, na dno jakąś parkę zbrojników, kilka kirysków i coś oprócz tych pyszczaków.. hm, myślałem nad barwniakami, podobają mi się te ryby, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jakby się te ryby razem zachowywały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z żadnymi innymi pielęgnicowatymi ? Moja wizja nowego akwa wyglądała mniej więcej tak.. z 3 parki pyszczaków, na dno jakąś parkę zbrojników, kilka kirysków i coś oprócz tych pyszczaków.. hm, myślałem nad barwniakami, podobają mi się te ryby, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jakby się te ryby razem zachowywały ?

Taki powmysł kompletnie odpada. Albo pyszczaki albo pielęgnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał ze stwierdzeniem że nie można mieszać pyszczakow z pielęgnicami.Wiele jezior SA na dnie wygląda jak kamienna pustynia.Nie powinno ale można trzymać razem moim zdaniem z pyszczakami lubiące skalne kryjówki zebry lub sajica.

Tyle że pyszczaki potrzebują twardą wodę i nie chodzi tu o skalne kryjówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto ludzie omyłkowo trzymają zebry z pyskami,skoro to pielęgnica i to.Uważam że zebra sobie poradzi w akwarium dla pyskow mimo twardej wody...

 

Ryba nie ma sobie radzić w akwarium tylko należy jej zapewnić właściwe warunki!

 

Zebra nadaje się do twardej wody ale trzymanie jej w pyskami jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...