Skocz do zawartości

Jakie świetlówki do akwarium 80x35x35 ( 98l ) ??


Nerv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W wakacje będę zakładała akwarium 98l o wymiarach 90x35x35.

Wszystko mam już zaplanowanie, oprócz kwestii oświetlenia w akwarium.

Zwracam się do was z prośbą, o pomoc w wyborze świetlówek do akwarium.

Zbiornik będzie roślinny (ale ryby tez będą ), więc w akwarium powinno być ok 0,5W/l.

Miło by było, gdyby świetlówki były energooszczędne.

 

Czekam na wasze propozycje !

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz jak to wygląda:

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... t5-t8.html

 

Ja tak trochę nie czaje Twojego pytania. Chcesz mieć 0,5w/l to kupujesz świetlówki o łącznej mocy 49W i masz. Co więcej?

 

Miło by było, gdyby świetlówki były energooszczędne.

Nie ma czegoś takiego jak świetlówki energooszczędne. Jeśli dobierasz światło to musisz patrzeć na ilość światła uzyskaną z jednego wata. Dla przykładu (nieprawdziwe dane) z 1W świetlówki uzyskasz 100lumenów, a np. z 1W HQI 150 lumenów to automatycznie zamiast 49W w przeliczeniu na zwykłe świetlówki możesz dać 32W HQI i na tym polega ta oszczędność.

 

Ja bym pomyślał nad tymi nowymi paskami led bo mają sporo większy współczynnik mocy do ilości światła i nie są aż takie drogie lub kup sobie 70W HQI (idealne oświetlenie lecz prądożerne jak to nazwa wskazuje 70W)

 

Myślę, że w czymś pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...