Jump to content

Dziwne Zachowanie - Neonów Innesa


Joker99
 Share

Recommended Posts

Witam, od paru dni mam problem z zachowaniem Neonów Innesa, Problem w tym że nie chętnie pływają po akwarium a raczej w ogóle - straciły swoje piękne barwy które miały przez długi czas nagle te barwy nie są już takie widoczne jak były wcześniej - ogólnie w akwarium posiadam tylko 9 neonów bo te rybki strasznie mi się podobają posiadam jej już od jakiś 4 -5 miesięcy i do tej pory nie miałem żadnych z nimi problemów - zero chorób i nic poważnego i co gorsza miały piękne barwy - poruszały się bez żadnych problemów. Akwarium Posiadam 55l w tym Korzeń żwirek - rzecz jasna i rośliny. - nazw nie podam bo nie znam, do tego dochodzi filtr oraz grzałka tem.22-23c - podmiana wody co tydzień może półtora w skazanych ilościach. Na powierzanie 24/7 oraz filtracja. Z tydzień temu postanowiłem zmienić żwirek z jasnego na czarny kupiłem w zoologicznym oczywiście żwirek kilkakrotnie płukany wyparzony w gorącej wodzie - i od tamtej pory neonki dziwnie się zachowują może to winna tego żwirka ?. - Czy muszą się przyzwyczaić ?. - Nie mam zielonego pojęcia tym bardziej że wcześniej po prostu było na co popatrzeć wieczorami czy też przez dzień a teraz nie są one takie ruchliwe ani nie mają takich pięknych barw. - Światło działa gdzieś 10-12h Dziennie. Rybki jedzą nie mają z tym problemu - nie zauważyłem żadnej choroby typu ospa czy coś innego. Proszę o jakieś Rady. - Czego to może być Przyczyna ?. Dziękuję i Pozdrawiam. Przepraszam jeżeli coś źle napisałem oraz w złym dziele proszę o wyrozumiałość.

Link to comment
Share on other sites

A po wymianie żwirku akwarium dojrzewało? Robiłeś przecież restart całkowity. Napisz jak prowadziłeś prace przy tej wymianie. Mierzyłeś parametry wody?

 

 

Jak piszesz to nie pogrubiaj czcionki bo źle się to czyta

Link to comment
Share on other sites

A więc po zakupie żwirku Odłowiłem ryby wsadziłem do innego zbiornika mniejszego z natlenianiem i grzałką. W tym 55l wyjąłem rośliny, filtr grzałkę wszystko ale najpierw postanowiłem zostawić wodę z tego akwarium - przechowałem. - Po płukaniu wielokrotnie żwirku wsadziłem ułożyłem wszystko na swoim miejscu uruchomiłem napowietrzanie grzałkę temperaturę ustatkowałem i po jakimś czasie 1-2godzin wpuściłem rybki było wszystko niby okej ale od paru dni coś się z nimi dzieje - nigdy nie miałem takiego problemu z nimi. - wszystko było ładnie kolory i w ogóle. Akwarium przed startem stało około 3 tygodni aby woda dojrzała potem wszystko było dobrze. Nie mierzyłem Parametrów wody. - A w dodatku nie posiadam testera - chciałbym się doradzić doświadczonych akwarystów co mam zrobić - kupić tester zrobić test ?.

Link to comment
Share on other sites

No nic posłucham się waszych rad, wybiorę się do sklepu zoologicznego zakupię testery które są potrzebne - zobaczymy jak PH wody i inne sprawy miejmy nadzieje że one muszą się rzeczywiście zaaklimatyzować do nowego podłoża - może ja też za bardzo panikuję - ale stan rybek wydaje mi się że trochę się poprawia zaczęły trochę pływać a nie tylko do jedzenia, zwiększyłem temperatur-kę do 25 stopni i zobaczymy dni pokażą co się będzie działo w akwarium, miejmy nadzieję że będzie wszystko okej. Jeżeli macie Jeszce jakieś propozycje czy pomoc co do mnie to proszę piszcie.

Link to comment
Share on other sites

Ja obstawiam stres związany z przeprowadzkami i nieprawidłowe parametry wody pomimo wlania wody już dojrzałej. Może być za dużo związków organicznych, które były w starym podłożu a po "zamieszaniu" w akwarium dostały się do słupa wody. Jak masz bakterie nitryfikujące to dodaj do wody i obserwuj rybki. Są to piękne stworzenia jak się wybarwią.

Link to comment
Share on other sites

To Akurat wiem bo włączając światło rano po nocy one są blade ale po jakimś czasie nabierają kolorów - ale teraz nie takich jak wcześniej. - Zmieniając temat, to może dziwne ale neony tak jakby zaczęły po woli wracać do swojej formy. Spokojnie sobie pływają stadkiem ale barwy nadal te same troszkę kolorystyka się poprawiła. Może rzeczywiście potrzebują czasu do zaaklimatyzowania się z nowym podłożem - z jasnego na ciemny. Czas Pokaże...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...