Skocz do zawartości

co z czyszczeniem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie w innym wątku. Mianowicie chodzi mi o temat związany z czyszczeniem akwarium. Posiadam od niedawna akwarium przejrzałam fora pytania i różne porady ale nic nie znalazłam konkretnego. Wiem że podmian wody ma być w ilości 20% raz w tygodniu tak? Chciałabym uzyskać konkretne odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1. Co z czyszczeniem szyb w środku akwa?

Wodę mam klarowna ale szyby od środka są brude takie szare się robią. Karmię rybki 2 razy dziennie raz rano mrożoną ochotką (oczywiście najpierw ją odmrażam) wieczorem pokarmem granulowanym. Pokarm mam różny i zmieniam go posiadam dafnię suszoną. Więc staram się zmieniać aby rybki miały pokarm zróżnicowany. I właśnie nie wiem czy to od tego brudzą się szyki w akwarium.

2. Czym je czyścić i czy w ogóle powinno się je czyścić?

3. Nie wiem czy powinnam kupić odmulacz?

Dno mam wysypane kamykami ok 5 mm. Zakupione w sklepie akwarystycznym.

4.Posiadam kiryski pręgowane (2szt.) nie wiem czy one dojedzą te resztki pokarmu z dołu?

5. Czy także podczas karmienia powinno wyłączać się filtr?

6. Jakie podłoże dla kirysków?

7. I najważniejsze po jakim czasie i co jaki czas czyścimy filtr z gąbką wewnętrzny?

Bardzo dziękuję za porady. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w innym wątku. Mianowicie chodzi mi o temat związany z czyszczeniem akwarium. Posiadam od niedawna akwarium przejrzałam fora pytania i różne porady ale nic nie znalazłam konkretnego. Wiem że podmian wody ma być w ilości 20% raz w tygodniu tak? Chciałabym uzyskać konkretne odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1. Co z czyszczeniem szyb w środku akwa?

Wodę mam klarowna ale szyby od środka są brude takie szare się robią. Karmię rybki 2 razy dziennie raz rano mrożoną ochotką (oczywiście najpierw ją odmrażam) wieczorem pokarmem granulowanym. Pokarm mam różny i zmieniam go posiadam dafnię suszoną. Więc staram się zmieniać aby rybki miały pokarm zróżnicowany. I właśnie nie wiem czy to od tego brudzą się szyki w akwarium.

2. Czym je czyścić i czy w ogóle powinno się je czyścić?

3. Nie wiem czy powinnam kupić odmulacz?

Dno mam wysypane kamykami ok 5 mm. Zakupione w sklepie akwarystycznym.

4.Posiadam kiryski pręgowane (2szt.) nie wiem czy one dojedzą te resztki pokarmu z dołu?

5. Czy także podczas karmienia powinno wyłączać się filtr?

6. Jakie podłoże dla kirysków?

7. I najważniejsze po jakim czasie i co jaki czas czyścimy filtr z gąbką wewnętrzny?

Bardzo dziękuję za porady. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Szyby czyści się gąbką , osad może być od ochotki , odmulacz możesz kupić ułatwia czyszczenie , kiryski min 6 sztuk , filtracji nie trzeba wyłączać , podłoże dla kirysków nie może być ostre , filtr czyścisz w miarę zabrudzenia i spadku przepływu w wodzie odlanej ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...