Skocz do zawartości

Zestaw CO2.


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Widziałem kilka podobnych informacji na temat zestawu CO2 lecz chciałbym się wszystkiego upewnić dlatego też zakładam swój ;)

 

Więc zakupiłem butle CO2. Jak wiadomo sama butla to dopiero połowa sukcesu 8-) Potrzebuje całej reszty tj. zaworek, reduktor, dyfuzor itp.

 

Nie znam się na tym za bardzo dlatego też was pytam. Chodzi mi o zestaw bez butli lecz kompletnie nie wiem co wybrać.

Cenowo oscyluje w granicach 130zł lecz mogę dołożyć to 10 czy 15zł.

 

Może mi ktoś polecić takie zestaw: http://allegro.pl/listing.php/showcat?c ... 08&order=d

 

Jeszcze chciałbym dopytać czy lepiej brać reduktor z rotametrem i manometrem czy z 2 manometrami?

Czy może lepiej jest kupić każdy element osobno?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotamert nie jest do niczego potrzebny. Dwa zaworki ponieważ jeden dajesz przed licznikiem bąbelków , a drugi za . Masz zamiar 24h podawac co2 ??

Co do dyfuzoora to jak masz filtr zewnętrzny to ja bym kupił rekator lub zrobił filtr narurowy wtedy masz oszczędnośc gazu.

 

Z tego co na fotkach bym nie upywał , ale jak chcesz to ja bym dał maks 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar 24h podawac co2 ??

Nie, tak jak światło czyli 10h.

Co do dyfuzoora to jak masz filtr zewnętrzny to ja bym kupił rekator lub zrobił filtr narurowy wtedy masz oszczędnośc gazu.

Też tak myślałem ale chcę na to wydać jak najmniej ponieważ mam sporo innych wydatków.

Masz może jakiś przykład?

 

Myślałem nad takim czymś. Co o tym sądzicie? http://akwarystyczne.info/printview.php?t=942&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtr narurowy sam wykonałem , koszt 53zł . Mogę ci zdjęcia podesła jak chcesz .

Ja masz zamiar podawa to podawaj 1,5 godziny przed zapaleniem światła oraz 1,5 godziny po zaplaniu , g(glon nie śpi ;) ) Jak masz zamiar tak podawac to rradze zakupi elektrozawór lub zawór ON/OFF ( ja takim mam , koszt 15zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to proszę o fotki tutaj albo na meila damian.augustyniak96@wp.pl

 

Ja masz zamiar podawa to podawaj 1,5 godziny przed zapaleniem światła oraz 1,5 godziny po zaplaniu

Na dobrą sprawę to włączałbym nawet 2,5h wcześniej ponieważ do szkoły chodzę na 8 czyli codziennie bym przekręcił zaworek, a lampa włącza się o 10. Wyłączać to też pewnie bym chwile później więc z tym nie ma problemu.

 

Czekam na fotki i jak byś mógł to moje GG 11655192 to byśmy popisali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale i tak by nikt nie zauważył tego co napisałem więc postanowiłem zrobić mały up przed upływem 24h za co bardzo przepraszam ;)

 

Otóż chciałem się zapytać na temat zaworka precyzyjnego firmy camozzi, a w szczególności jego odpowiednika X pneumatic.

Co o nim sądzicie? Mieliście kiedyś takiego i czy jest godny polecenia?

 

http://allegro.pl/zawor-zaworek-precyzy ... 69708.html <=== Co o tym myślicie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...