Skocz do zawartości

Nieprzejzroczysta woda


Mathew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! :help:............................ :help: ........................... :help:

Posiadam akwarium 126l, filtr zewnętrzny JBL Cristal Profi E700. Filtr ustawiony jest na największą wydajność, a woda jest mętna. Wszystkie rzeczy które włożyłem do akwarium zostały dokładnie umyte. Podmieniam wodę raz na tydzień. W filtrze są wkłady zeolit mineralny i ceramika. W wodzie unoszą się jakieś pyłki a na powierzchni wody robi się osad. Na przyssawkach od filtra i grzałki osadza się jakiś biały osad przypominający biały kisiel. Staram się usuwać te zanieczyszczenia ale problem wraca. Wydaje mi się że woda robi się coraz bardziej zanieczyszczona od pokarmu płatkowanego(pokarm podaje 3 razy dziennie w małych ilościach) lub też przypuszczam że to może być wina nie przepłukanego filtra od wewnątrz przed startem i te brudy są wciągane i wypłukiwane z filtra i tak w kółko. Jakie jest wasze zdanie i jak można z tym najskuteczniej walczyć ?? :evil::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam zdjęcie na którym jest widoczny jakiś podejrzany osad. Nie mam pojęcia co to może być. Usuwałem to już dwa razy, ale problem ciągle wraca. Co to jest i jak z tym skutecznie walczyć ??

Za każdym razem jak to usuwam to coś rozpada się i pływa po całym akwarium. Staram się to wyławiać w miarę możliwości. Proszę o pomoc. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...