Jump to content

Nieprzejzroczysta woda

Mathew
 Share

Recommended Posts

Witam !!! :help:............................ :help: ........................... :help:

Posiadam akwarium 126l, filtr zewnętrzny JBL Cristal Profi E700. Filtr ustawiony jest na największą wydajność, a woda jest mętna. Wszystkie rzeczy które włożyłem do akwarium zostały dokładnie umyte. Podmieniam wodę raz na tydzień. W filtrze są wkłady zeolit mineralny i ceramika. W wodzie unoszą się jakieś pyłki a na powierzchni wody robi się osad. Na przyssawkach od filtra i grzałki osadza się jakiś biały osad przypominający biały kisiel. Staram się usuwać te zanieczyszczenia ale problem wraca. Wydaje mi się że woda robi się coraz bardziej zanieczyszczona od pokarmu płatkowanego(pokarm podaje 3 razy dziennie w małych ilościach) lub też przypuszczam że to może być wina nie przepłukanego filtra od wewnątrz przed startem i te brudy są wciągane i wypłukiwane z filtra i tak w kółko. Jakie jest wasze zdanie i jak można z tym najskuteczniej walczyć ?? :evil::idea:

Wystawiam zdjęcie na którym jest widoczny jakiś podejrzany osad. Nie mam pojęcia co to może być. Usuwałem to już dwa razy, ale problem ciągle wraca. Co to jest i jak z tym skutecznie walczyć ??

Za każdym razem jak to usuwam to coś rozpada się i pływa po całym akwarium. Staram się to wyławiać w miarę możliwości. Proszę o pomoc. :help:

Ta... i nie zapomnij o denaturacie...

Świetne porady młodego chemika.

Pogratulować inteligęcii skoro denaturatem płuczesz podłoże, gdybyś miał problem ze zrozumieniem to podłoże które kupujemy zawsze warto przepłukać pod bierzącą wodą.