Skocz do zawartości

Laptopy-pomoc.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze tutaj. A więc jak na stacjonarnych się znałem tak w laptopach jestem łysy.

1.Laptop Acer. I teraz tak. Czy mogę przełożyć części z laptopa 15,6 cali do 18,4 cale? Chodzi mi o te części które są w środku.

2. Co sądzicie o procesorze Intel Core I7?

3. Co sądzicie o karcie Radeon HD 5870?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj. A więc jak na stacjonarnych się znałem tak w laptopach jestem łysy.

1.Laptop Acer. I teraz tak. Czy mogę przełożyć części z laptopa 15,6 cali do 18,4 cale? Chodzi mi o te części które są w środku.

2. Co sądzicie o procesorze Intel Core I7?

3. Co sądzicie o karcie Radeon HD 5870?

Heh ale to zależy od rodzaju płyty głównej. Jeśli ma chipset który obsługuje dany procek to oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogł byś bardziej jaśniej. naprawdę w laptopach jestem zielony. A co z zmianą wielkości?

Z tego co zrozumiałem chcesz z jednego lapka do drugiego przełożyć podzespoły tak? Każdy laptop jest inny nawet jeśli jest tej samej marki , chodzi o rodzaj płyty głównej , jaki chipset obsługuje , inna płyta główna obsługuje 1 rdzeń jeszcze inna 2, 3 , 4 rdzenie nie ma tu znaczenia czy ma 15 cali czy 18, Jeden będzie obsługiwał pamięć ddr2 drugi ddr3, inny będzie obsługiwał dyski sata inny ata tak samo z grafiką , musisz dokładnie opisać co chcesz zrobić i co to za sprzęty.

 

Ps. jeśli się znasz w stacjonarnych kompach jest wszystko dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów,że w Bielskiej nie ma speców od komputerów.

W sklepach komputerowych, są takie "spece" jak w sklepach zoologicznych, tylko cisną ludzi na dużo grubszą kasę. Coś o tym wiem. ;)

 

Ogólnie przekładanie częściach w lapkach, to trochę inna para kaloszy niż w PC. Łatwiej zepsuć coś, czego naprawa przekroczy cenę lapka i nie wszystko jest takie proste. Kompatybilność i przekładanie to jedno, jest jeszcze kwestia zasilania i chłodzenia.

Podaj konkretny model jaki masz. Jeśli przełożenie tych części będzie kompletną abstrakcją, to będzie można to stwierdzić od razu. Części chcesz przekładać z innego lapka, czy kupić? Oczywiście mowa o dużo mniej wydajnych wersjach mobilnych. Do czego ma Ci służyć lapek? Do grania? W cenie nie mobilnego, standardowego dobrego i7 i tej karty dałoby się złożyć PC któremu nawet najnowsze gry w maksymalnych detalach nie straszne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasem idę do sklepu komuś doradzić, albo sam coś potrzebuje i słucham jakie sprzedawcy kity wciskają... Jeszcze mniej tam rzetelnych gości niż akwarystów w zoologach. Oczywiście też są niektórzy uczciwi - ale ogólnie każdy orze jak może. Nie znasz się na tym? To wcisną Ci masę niepotrzebnych rzeczy i wszystko naprawią tak że za miesiąc do nich wrócisz. EOT. :D

 

Ogólnie gdyby to chodziło o stacjonarnego PC-ta, to sprawa byłaby dziecinnie prosta. Model płyty głównej, zasilacz i już wszystko wiemy co się da - a co nie. Grafikę mógłby sobie sam przełożyć. To odkręcenie 3 śrubek, włożenie karty do gniazda jak kadridża do pegazusa i ew. podłączenie kabelka od dodatkowego zasilania, to każdy bez przeszkolenia zrobi. Zmiana procesora troszkę trudniejsza, tutaj chodzi głównie o poprawne nałożenie pasty termoprzewodzącej i złożenie całości, ale i z tym zwykły śmiertelnik nie informatyk może sobie poradzić. Natomiast w lapkach...samo rozkręcenie niektórych modeli żeby dostać się do płyty głównej jest nie raz trudne, a wybór podzespołów do zamiany dużo bardziej ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest płyta główna http://allegro.pl/plyta-glowna-do-acer- ... 51730.html

 

A to jest cały laptop. http://allegro.pl/acer-aspire-5738z-od- ... 09005.html

 

Jak widzicie rewelacji nie ma a wiec chcę z nim coś powoli zacząć robić. A że nie mam narazie kasy aby wyłożyć na cały nowy laptop to chciałbym go ,,remontować,, etapami. A poza tym jakoś wole sobie sam składać rzeczy niż kupować gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dałbym sobie spokój z tym.Płyta główna pokazana z aukcji jest pozbawiona chłodzenia, jest też napisane, że startuje ale nic nie wyświetla a więc prawdopodobnie uszkodzona karta graficzna.Jeżeli grafika jest wlutowana w płytę to niestety ale większe koszty naprawy(reanimacji). Nie bawiłby się w naprawę czegoś co może podziałać np. trzy miesiące.Inna sprawa to nie wstawisz tam i7bo płyta tego nie uciągnie (tzn. nie będzie działał) Ta płyta jest pod intele Core 2 duo

 

Pozdrawiam

 

faberone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...