Skocz do zawartości

zestawienie bugów w moim akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie. Mam akwarium 60l filtr z napowietrzaniem (zamieszczę zdjęcia bo nie wiem jaki model). W akwarium jest jedna brzanka sumatrzańska, cierniooczek khula, danio pręgowane x2 +2 inne danio, molinezja żaglopłetwa, mieczyki hellera x4, ślimaki (duże dostałem od koleżanki nie pamiętam jak się nazywają), kirysek. Ogólnie jak widać po opisie akwarium jestem na samym starcie prawie, już mniej więcej myślę, że moje akwarium jest stabilne ale proszę o kilka porad, na które nie mogę znaleźć jednoznacznych odpowiedzi. 1.Proszę o weryfikację rybek ze zdjęcia, czy mogą w ogóle żyć razem, czy nie jest ich za dużo. 2. Ostatnio na dnie akwarium pojawia się ogromna ilość odchodów. Staram się je usuwać mniej więcej co 3 dni odsysając z dna ale nie wiem czy to wystarczy. 3. Mam rybki, które nie wymagają jakichś specjalnych warunków do rozmnażania ( przynajmniej z tego co czytałem w internecie) ale boję się, że albo ikra lub małe rybki zostaną zjedzone albo wciągnięte do filtra-> 4. Czy można w tym istniejącym akwarium jakoś mądrze wydzielić kotnik najlepiej coś takiego wyjmowanego żeby był wewnątrz tylko na czas "wylęgu" ;)? 5. Ugotowałem rybkom marchew na półtwardo i posiekałem najdrobniej jak umiałem i czy można ją podsuszyć żeby używać też później czy musi być świeża? 6. Dlaczego w tym akwarium jest zawsze tak żółto, woda nawet jak jest świeża i kiedy były na dnie białe kamienie to zawsze jest żółta.Na razie to tyle pytań, za chwilę zrobię zdjęcia akwarium. Wiem, że część z was będzie mnie prawdopodobnie wyzywać na forum za to, że np. mam piasek w akwarium ale proszę was chce tylko żeby te rybki miały odpowiednie warunki, przejąłem je tylko na rok lub dwa ale chcę się nim dobrze zająć. Jeśli będzie potrzeba zrobię więcej zdjęć.

post-13101-13685168210701_thumb.jpg

post-13101-13685168211014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zapewnić tym rybom godne warunki, to albo kup większy zbiornik albo większość tych ryb oddaj bo je męczysz.

Prawie wszystkie ryby które tam masz nie nadają się do tego litrażu i do wspólnego bytowania. A wodę masz żółtą przez słabą filtrację lub masz takie oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę może barwić korzeń(i najprawdopodobniej tak jest).O ile to nie świetlówka ma taką barwę.

Nie wiem czy wiesz,że wodę podmienia się co tydzień-ok.20%.

Wyjmij przed podmianą korzeń i zobaczysz czy woda nadal będzie miała taki kolor.

Barwienie korzenia to naturalna rzecz,więc jak Ci się on podoba i barwienie Ci za bardzo nie przeszkadza,to nie musisz się go pozbywać.

 

 

Tak jak kolega wyżej napisał na te ryby masz za małe akwarium i nawet nie myśl o kotniku(o rozmnażaniu tych ryb u siebie).

 

Ps.Rób zdjęcia bez lampy błyskowej-wieczorem,przy zgaszonym świetle zewnętrznym.Tylko światło w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta woda to na pewno nie efekt włożenia korzenia. Jest on tam od tygodnia może dłużej, woda cały czas taka była. Świetlówka jest fabryczna, tzn taka jaka była przy zakupie samego akwarium... co do tych danio to chyba tak zrobię, że zostawię tylko te, bo na oko widać np. mieczyk jest nienaturalnie duży w tym akwarium. No i o podmianie oczywiście wiem, to podstawa.

 

Regulamin.

M.D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też nie bo jak były białe kamienie tak jak napisałem wyżej to też był taki kolor. Za akwarium wstawiłem dodatkową świetlówkę, tak żeby np. w nocy podświetlało sztuczną ścianę, którą wyjąłem z akwarium i wstawiłem za nim. Przy włączonych obu świetlówkach kolor jest taki sam ;/ A co z tą marchewką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...