Skocz do zawartości

Echinodorus amazonicus


Larst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj posadziłem nowe roślinki, w tym: Żabienicę amazońską, dziś jej liście są podziurawione i widzę, że glonki wysysają liście. Wrzuciłem sparzoną marchewkę, która zainteresował się samiec, a samica ciągle wcina roślinkę. Czy jest jeszcze szansa żeby liście się zregenerowały? Świecę 10h światłem 2x24w T5, w poniedziałek zakupię nawóz z fosforem "Tropical".

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

w poniedziałek zakupię nawóz z fosforem "Tropical".

Pozdrawiam!

Karm ryby urozmaiconą karmą i daj sobie spokój z fosforem a również i z nawożeniem azotem .Przy tej obsadzie co masz wypisaną pod spodem i prawidłowym karmieniu ancistrusy nie będą ci zjadały żabienicy.A fosforany i azotany i tak będą za wysokie to głównie przez nie trzeba robić podmiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób mam karmić, żeby nie jadły roślin? Czy jest jakaś szansa że roślinka się zregeneruje, widzę że 2 liście nie są uszkodzone, a kolejne 2 zaczynają wypuszczać.

Roślina się zregeneruje żabienica nie jest rośliną szczególnie problemową.Przy Twoich 50 rybach trzeba zadbać by te kilka dennych też miało dostęp do pokarmu.Ancistrusy i kiryski powinny dostawać urozmaicone pokarmy na dno są rozmaite tabletki typu vitabiny,spirulina,różne mrożonki opadające na dno.A nawożenie fosforem przy obsadzie prawie 1ryba na litr to nieporozumienie bo fosforu i azotu będzie wystarczająco z karmienia ryb.Czynnikami ograniczającymi dla roślin przy tej obsadzie prędzej będzie węgiel(CO2)i potas niż (azot i fosfor).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...