Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam pewien problem,a mianowicie patrząc od dołu (spod powierzchni wody w stronę oświetlenia) widać jakiś osad coś w stylu benzyny/oparow z benzyny ."pływa" to po powierzchni, jeżeli ruszy się to patykiem to "osadza się na patyczku/zbiera się w jednym miejscu".Filtr chinszczyzna 600l/h z wkładem z gąbki(nie polecam tego filtra) wymieniam go jutro na aquael 1100l/h. Akwarium ma 120l.

Nawożę akwarium Easy carbo i potas

I teraz pytania.

Od czego to może być?

Czy to wina filtra?

Czy może powodować ten osad farba "ociekająca" razem z wodą pokrywy?

 

Poruszę jeszcze jeden wątek.

Mam w mniejszym akwarium krewetki RC które złożyły ikrę.

Ile może być krewetek?

w jakim czasie one w pełni się rozwiną?

Czy jest szansa, że neonki,cierniooczki, większe krewetki lub prętniki karłoware je zjedzą czego bardzo bym nie chciał.

 

dołączam zdjęcia"osadu"

http://desmond.imageshack.us/Himg802/scaled.php?server=802&filename=dscf6161.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kożuch bakteryjny,

Krewetki nie składają ikry. Choć w zasadzie to składają... Jajeczka nosi samiczka w kieszonce. Krewetek możne być do 50 szt ale liczyłbym raczej na połowę. Będą dorosłe po 3 do 4 miesiącach.

Neonki na pewno nie zjedzą krewetek co do innych wymienionych ryb to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie mały to nie, Jeżeli rozwinie się i będzie wyglądał jak rzęsa na stawie to będzie pomór. U mnie jest tylko delikatny film na powierzchni rozpędzany przez wodę wylatującą z filtra. I rybki też go częściowo podjadają.

Z krewetkami może być różnie. Może być plaga lub nie. Zależy to od warunków chwilowych jakie zapanują w akwarium. U siebie raz miałem taż że wyjąłem z 50, a może więcej (z 1 bądź 2 samiczek) maluchów a teraz woda mi "skwaśniała" i jest ich może z 10 a maluchów nie przybywa

 

Stosujemy się do regulaminu. Zdanie zaczynamy z dużej litery.

M.Drobniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kożuch utrudnia wymianę gazową między wodą a powietrzem. Może prowadzić do przyduchy ryb - ze względu na małą ilość tlenu.

Wpisz w google jak usunąć kożuch bakteryjny z akwarium a znajdziesz kilka sposobów. Jak to zrobisz ustaw filtr tak aby ruszał taflą wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...