Skocz do zawartości

akwarium 72l problem z rybkami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje akwarium to 72l. Wymiary 60x30x40cm, oświetlenie 1x15w włączone 12h , filtr 300l na 1h (gąbka+węgiel) ,grzałka z termostatem.

 

Problem:

 

Przez ostatnie tygodnie padły mi 3kiryski panda 3 danio i 1 neonek. Nasiliła się ilość glonów na szybie. Akwarium ma ponad pół roku, wcześniej nie było problemu ze zdychającymi rybkami. Szukam przyczyny poniżej obsada i testy wody z dziś.

 

 

 

Obsada:

 

x2 Żaglowiec skalar

x1 ZBROJNIK LAMPARCI (GIBBICEPS)

x4 Danio pręgowany

x3 kirysek spizowy

x6 razbora klinowa

x2 sumy szkliste

x5 Neon Innesa

 

 

Temperatura 27-28 stopni

 

 

NO3 - między 50 a 100 mg/l

NO2 - 0 mg/l

GH pomiędzy 10 a 16

KH pomiędzy 3 a 6

PH poniżej 6.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamienienie węgla na keramzyt załatwi sprawe za wysokiego NO3?

 

Filtr to Hanza Aquaristic HJ-311B moc 2w

 

 

 

Czy to kompletna obsada jaka może pozostać? Czy można coś jeszcze do tego dołożyć, bo mam wrażenie że w takiej obsadzie będzie pusto?

x3 kirysek spizowy

x6 razbora klinowa

x5 Neon Innesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 23 ryby teraz, rybki rosną, więc brakuje im miejsca na żywot, będą Ci zdychać, aż akwarium nie osiągnie równowagi. Optymalnie w takim akwarium to myślę, że max 12-14 ryb max rosnących do 8-9 cm długości. Co do glonów to nie wiem jaką masz świetlówkę, ale poza tym za mało światła, jeszcze raz tyle by się przydało i oczywiście świetlówki akwarystyczne. Oczywiste są również cotygodniowe podmianki wody oraz odmulanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż tyle odstanej wody, będę mógł podmienić dopiero za parę dni.

 

Świetlówka 15w nie wiem konkretnie jaki model, byłą w zestawie z pokrywą.Akwarium stoi na parapecie ale słońce nigdy nie świeci przez te okno.

 

 

Jaki filtr polecacie, jakiś konkretny model?

 

 

Zastanawiałem się też nad kupieniem odmulacza takiego na baterię, czy takie coś zdaje egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plastikowy ale niezbyt coś zbiera.

 

 

A coś z filtrów wewnętrznych? Ale nie za dużych.

 

 

Niestety nie mam innego miejsca do postawienia akwarium, z tyłu akwarium jest tło żeby jak najciemniej było od okna. I jak do tej pory nie było problemu z glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plastikowy ale niezbyt coś zbiera.

 

 

A coś z filtrów wewnętrznych? Ale nie za dużych.

 

 

Niestety nie mam innego miejsca do postawienia akwarium, z tyłu akwarium jest tło żeby jak najciemniej było od okna. I jak do tej pory nie było problemu z glonami.

Np. AQUAEL FAN 2 , AQUAEL TURBO 500 ten drugi ma regulację przepływu na pewno będzie dobry , no i ma ceramikę.

 

Do odmulenia wystarczy kawałek szlaufu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...