Jump to content

Pierwsze akwarium

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar założyć swoje pierwsze akwarium, więc aby uniknąć błędów chciałabym się poradzić.

Do tej pory zakupiłam

- akwarium 54l z pokrywą (60x30)

- oświetlenie - świetlówka 1x15

- filtr wew. z deszczownią - 350l/h

- grzałka ATMAN 100W

- podłoże AQUABASIS

- żwir

- jako dekoracja łupek

Co jeszcze trzeba dokupić z wyposażenia, jakie rośliny będą najlepsze i trzecie pytanie to niestety nie mam dostepu do wody "kranowej" tylko niestety ze studni głębinowej - wiec czy taka woda się nadaje.

W późniejszym terminie jakie rybki wybrać.

Wiem ze takie pytania już na pewno były, ale i tak już się wszyscy ze mnie śmieją ze dla mnie najlepsze rybki to takie w puszkach :(

Pozdrawiam i liczę na cenne porady i uwagi

Wydaje się skomplikowane ale trochę pracy i będzie piękna ozdoba domu.Tylko jakiego typu zbiornik chcesz mieć właściwie? Jakieś szczególne preferencje? Kubełek do 54 l to lekka przesada-spokojnie wystarczy wewnętrzny z wkładem ceramicznym.

Mam zacząć się bać? Czy lepiej jak mi doradzają kupić chomika i oszczędzić kilka istnień

Nie no bez przesady , to nie jest aż tak skomplikowane. Najlepsza rada czytać , czytać , i jeszcze raz czytać a na pewno unikniesz wielu błędów.

W takim razie poczekam na roślinki i jak wszystko będzie gotowe, wstawię fotkę i wtedy dobierzemy ilość rybek.

I jeszcze jedno pytanko. Co byś powiedział o ewentualnej obsadzie

- 6 szt kirys panda lub pigmej

- 8 gupików - same samczyki

- 8 neonów zielony lub innesa

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...