Skocz do zawartości

Masa pytań :]


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie założyc akwarium około 300l, wiec mam mase pytań. W owym akwarium chciałbym aby znalazly sie ryby takei jak: gupiki, molinezje, mieczyki, neonki, danio (ten gatunek czerwony), żałobniczki, kiryśniki <- juz posiadam 2 duze okolo 20cm, sum (chyba indyjski, dlugosc około 45cm, czarny), oraz glonojady, ktore niedawno żlozyly mi ikre i juz mam okolo 15mlodych trzy centymetrowych brzdacow (glonojady zbrojone). Wiec tak jak widac chciałbym głownie miec duzo ryb zyworodnych. Jakie najlepiej wybrać podłoze, bo w tej chwili mam białe kamyczki zwane grysikiem. Co powinno znajdowac sie w akwarium dla prowidlowego rozwoju tych ryb? Nie male znaczenie maja dla mnie tez rosliny. Czym je nawozic? czy mozna stosowac CO2 w akwarium z rybami? i czy mozna stosowac rozne nawozy w takim akwarium? i czy wkoncu rosliny te wsadzac w podloze czy moze lepiej w doniczki i poustawiac? chcialbym miec tez mech hawajski... nie stanowi to chyba jakiegos problemu? Aha jeszcze jedna istotna kwestia... czy krewetki moga byc trzymane w takim akwarium czy bedzie to przeszkadzalo innym rybom, szczególnie tym glonojadom i innym dennym. Z gory dziekuje bardzo za odpowiedz i wielka pomoc! Tylko prosze naprawde o solidne argumenty poniewaz dosc juz mam ludzi, ktorzy probuja odpowiadac na pytania, a wiedza tyle co ja :/ . Dzieki :]

Aha.. i czy jeszcze korzeń w akwarium można sobie samemu wynalesc gdzies, przegotowacgo i wyprazyc ? (wiem ze to ostatnie to moze głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium neonki posłużą jako pokarm dla suma indyjskiego. Te glonojady dorastają do 28 cm. Skoro chcesz mieć ich ponad 15 to gdzie się zmieszczą? Żwirek najlepiej naturalny ja polecam bazaltowy i marmurowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem z kim gadałeś. Nie wiem co to jest glonojad zbrojony, oraz mech hawajski(jawajski)

 

To tak zacznijmy od suma hmm z czym ty go trzymasz, bo raczej neony i tego typu ryby planujesz jako pokarm dla niego. Z nim proponowana obsada nie ma racji bytu. Grysik o którym mówisz to marmur , a on zatwardza wodę i podnosi pH więc przy neonach itd odpada, danio to ryby zimnolubne więc też z obsady odpadają. Co do nawożenia to może zacznijmy jakie chcesz te rośliny , następnie jakie masz w zbiorniku światło , a dopiero wtedy pomyśli się o CO2. Rośliny się sadzi w podłoże. Dużo czytania przed tobą, po paru błędach można poznać że słabo orientujesz się w temacie

 

W tym akwarium neonki posłużą jako pokarm dla suma indyjskiego. Te glonojady dorastają do 28 cm. Skoro chcesz mieć ich ponad 15 to gdzie się zmieszczą? Żwirek najlepiej naturalny ja polecam bazaltowy i marmurowy.

Pozdrawiam

Skąd wiesz że dorastają do 28 cm , ja nie wiem nawet o jaka rybę chodzi , chyba że codzi o zbrojnika niebieskiego, który dorasta do max 14 cm. Bazaltowy słabo się nada , kolega napisał że chce mieć kiryśniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie to samo :P sluchajcie moj sum nie wiem czemu ale nie preferuje pokarmu w postaci malych rybek. Przeciez mowie ze plywa razem z danio oraz mlodymi glonojadkami. A co do moich bledow to przepraszam (mech jawajski i te glonojady to nie wiem jaka to odmiana ale samce maja duze narosla na przedniej czesci glowy) Co powiecie na takie zestawienie ryb :

-danio czerwone

-neonki innesa

-żałobniczki

-molinezje, mieczyki, gupiki oraz zmienniki

-pielęgnica ramireza

-sum indyjski

-kirysniki oraz kirysek

-glonojady zbrojniki

-piskorek

To jeszcze prosilbym o rade odnosnie krewetek oraz tego korzenia :]

Obecnie wode utrzymuje w temp 25C danio swietnie sobie radza, wiec mysle ze taka temp moze pozostac rowniez gdy kupie sobie zyworodne rybki oraz neonki.?

Aha i te podłoze jakie? Nie moze zostać ten bialy "grysik" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie to samo :P sluchajcie moj sum nie wiem czemu ale nie preferuje pokarmu w postaci malych rybek. Przeciez mowie ze plywa razem z danio oraz mlodymi glonojadkami. A co do moich bledow to przepraszam (mech jawajski i te glonojady to nie wiem jaka to odmiana ale samce maja duze narosla na przedniej czesci glowy) Co powiecie na takie zestawienie ryb :

-danio czerwone

-neonki innesa

-żałobniczki

-molinezje, mieczyki, gupiki oraz zmienniki

-pielęgnica ramireza

-sum indyjski

-kirysniki oraz kirysek

-glonojady zbrojniki

-piskorek

To jeszcze prosilbym o rade odnosnie krewetek oraz tego korzenia :]

Obecnie wode utrzymuje w temp 25C danio swietnie sobie radza, wiec mysle ze taka temp moze pozostac rowniez gdy kupie sobie zyworodne rybki oraz neonki.?

Tak korzeń możesz sobie sam spreparować możesz o tym przeczytać na forum, krewetki przy takiej obsadzie odpadają.

 

Obsada

danio X15

neon innesa X 30

załobniczka X8

mieczyk 1+2

molinezja 2+2

ramireza 2+2

gupiki z 6 szt

Albo kiryśniki,X5 albo kiryskiX10 - razem nie za bardzo

zbrojniki 1+1

piskorek to ryba stadna X5

 

No i ten sum , ja bym nie dawał, zrobi burdel w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiryska moge juz przeniesc do nowego akwa skoro razem z dwoma kirysnikami w starym siedzial okolo 2lata? Na dno mysle ze juz wiecej ryb mi nie potrzeba- 2kirysniki po 15cm, jeden kirysek 6cm, glonki- 2samce 3 samice i 15mlodych, no i ten sum, ktoremu nikt nie ufa, on poprostu caly dzien lezy na roslinie i wyłania sie tylko kiedy wrzuce ochotke, sypne pokarmu lub przykleje tabletki. Jeszcze jak bys mogl mi doradzic jakie w tym zestawieniu ryb, ktore wymieniles wczesniej, wybrał byś podloze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak już jest ciasno , nic tam już nie wciśniesz , ja na twoim miejscu zrezygnował bym z żyworódek i zrobił jakieś akwa z pielęgnicami , lub pielęgniczkami , do tego biotopowe, Teraz twoja obsada to poplątanie z pomieszaniem, nie ciekawie to będzie wyglądać, ale to twój zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...