Skocz do zawartości

trawnik 112L-mech na dnie


maciejkos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zrobić trawnik, trochę posiedziałem w necie i ogólnie większość roślin "trawiastych" mi nie odpowiada z powodu zapotrzebowania na CO2 lub też zbyt dużej ich wysokości. Spotkalem się z opinią że na trawnik dobry może być mech i ta opcja najbardziej mi odpowiada.

Mam na korzeniu półroczny mech jawajski i mimo że jest oplątany żyłką nie trzyma się go zbyt dobrze gdy go poruszyć.

Czy jest jakiś sposób aby "zasadzić" go trwale na dnie nie szpecąc akwa siatką leżącą na podłożu czyli np. przywiązać do siatki i przysypać to delikatnie żwirkiem. Czy rybki przydenne(kiryski, glonojad) nie będą go zbytnio wyrywać?

Ma ktos doświadczenia z takim trawnikiem?

 

edit

podloże: żwirek ~3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mchu na trawnik polecam Ci pogostemon helferi - gwiazdę wodną, u mnie rosła pięknie bez CO2, przy słabym świetle, preferuje twardszą wodę i nawożenie azotem, jest niska i wygląda bardzo dekoracyjnie.

Z mchem też możesz spróbować, ale tam gdzie nie będzie dochodziło światło zrobi się brązowy więc będziesz musiał przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mchu na trawnik polecam Ci pogostemon helferi

Dzięki wielkie! na temat tej roślinki wcześniej nie znalazłem żadnego info, aktualnie po przeczytaniu jej opisów,ona najbardziej mi odpowiada(może z mchu zrobię jakieś tło?).

 

Jakieś inne sugestie co do trawnika?

Z w/w powodów odzrzuciłem roślinki takie jak: wgłębka, strzałkę skrzydlasta i eatona, żabienica delikatna, lileopsis, marslea zmiennolistna, glośka

 

Moje docelowe oświetlenie to 0,5W/L, obsada towarzyska: neony, molinezje, gubiki, kiryski, glonojad, bojownik, krewetki

 

 

Ja mam trawnik z mchu i wygląda pięknie.

Ok, a jak go umocowałeś? Jak znosi towarzystwo rybek? :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...