Skocz do zawartości

BŁAGAM O POMOC ZJEDZONY OGON


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pierwszy raz jestem tu na forum. Jestem w strasznej sytuacji, potrzebuje pomocy i to szybko. Od początku. Więc jestem osoba która kocha bardzo zwierzęta w każdej postaci. Postanowiliśmy z mężem i dziećmi założyć akwarium. Poszliśmy do sklepu poprosiliśmy akwarystę i prosiliśmy o dobranie rybek, roślin itd. Więc po zakupach posiadamy akwarium 120l , filtr i grzałkę i napowietrzacz itd. , rośliny nie wiele 4szt. 15cm. obsadzone w kamyczkach czarno-białych , i pan dał nam rybkę 1 szt.WELONKA oraz 2szt. brzanki różowej(parka). Niestety wczoraj było ekstra dziś zobaczyliśmy postrzępiony ogon u welona. Poprostu siedze i płaczę ponieważ szkoda mi rybki nie wiem co zrobić. Odłowiliśmy ją ale niestety nie posiadamy nic większego niż 5l akwarium albo coś podobnego do niego. Niestety problem jest w tym że i tak wydaliśmy dużo pieniędzy i nie chcemy już więcej wydawać i dokupywać wszystkiego podwójnie. Ale nie wiem czemu te brzanki obgryzają welonce ogon. Z nerw zadzwoniłam do sklepu i poprosiłam tego osła co mi doradził rybki a on na to że nie wie czemu tak. Błagam napiszcie co mam robić. Nie wiem czy mam dokupić welona by były pary czy to coś da no nie wiem błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że koleś sobie na was zarobił. Chodź i tak mało wam ryb nawciskał.

Po pierwsze ten napowietrzacz nie jest potrzebny.

Co do problemu: Brzanki są z natury zaczepne. Nic dziwnego, że pogryzły Welona.

Zresztą oby dwie ryby nie nadają się do tego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam je w domu i po prostu niestety jestem z tych ludzi że nie mogę patrzec na krzywdę. błagam cię opisz co i jak co powinnam zrobić. Nigdy nie używam wulgaryzmu ale sprzedawce to bym ........................ Bo zamiast się cieszyć akwarium to ja włosy wyrywam i nie wiem co mam dalej z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co poprostu siedze i z nerw płaczę to jest chamstwo po co mi taki sprzedawca skoro do d...sie nadaje. No i super to problem. W sklepie oddac nie można, nie mam nikogo kto ma akwarium lub chciałby rybkę , a pozbyc sie tzn. zabić nigdy w życiu. czyli teraz sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te brzanki są za duże do tego litrażu a dodatkowo to ryby stadne.

 

Proponuję pójść z mężem do sklepu z reklamacją. Jeżeli jest tylko sprzedawca to porozmawiac z właścicielem.

 

Zostaliście oszukani a na to nie ma tłumaczenia, że zwrotów się nie przyjmuje.

 

 

1.nie powinien welonek być z innymi rybami.

 

A to czemu nie powinien być?

nie chodziło że powinien być sam,ale z przedstawicielami swojego gatunku i specjalnie przystosowanym do swoich potrzeb zbiorniku (czytałam że welonki strasznie żrą roślinki)

Jak widzę to kolejna z twoich genialnych porad. Ja mam wielkie welonki z kardynałkami i żyją w zgodzie.

 

Poprzedni również były w akwarium ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ponownie. Więc faktycznie idąc za radą poszłam sama do sklepu poprosiłam właściciela i powiedziałam jaka zaszła sytuacja. Po rozowie wróciłam do domu po rybki i odniosłam do sklepu. teraz mam tylko welonkę i nic więcej. ale planuję akwa 250l znieść ze strychu i pytanie chodzi o inny gatunek rybek do welona ale tylko 2 lub max 4 szt. nic więcej. Więc czekam na poradę. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc z welonkiem i brzankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ponownie. Więc faktycznie idąc za radą poszłam sama do sklepu poprosiłam właściciela i powiedziałam jaka zaszła sytuacja. Po rozowie wróciłam do domu po rybki i odniosłam do sklepu. teraz mam tylko welonkę i nic więcej. ale planuję akwa 250l znieść ze strychu i pytanie chodzi o inny gatunek rybek do welona ale tylko 2 lub max 4 szt. nic więcej. Więc czekam na poradę. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc z welonkiem i brzankami.

Obsada może być na prawdę spooooro. Najlepiej będzie jak przejrzysz te tematy i powiesz jakie ryby Ci się podobają, albo nie. Przejrzyj najlepiej encyklopedie, bo masz spory baniak a tematy na forum mamy tylko do 100l. Tu masz linku:

http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...