Skocz do zawartości

Wielka plaga glonow! Pomocy!


kswitala411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z glonami w akwarium .Niedawno zmieniałem podłoze i zrobilem akwarium na ziemi. Problem mam z glonami, ktore pojawily sie wlasnie chyba od ziemi ponieaż na lisciach widać krasnorosyty i na roslinach robi sie brazowy osad. Jak usune ten brazowy osad z roslin to cale akwarium robi sie braozwe(chodzi o wode) i plywaja takie niteczki ale nieruchome. Naworzenie 2xbimbrownia co2, swiatlo 80w. Aktualnie wsyzstkie roslinki przywaja w misce i maja kapiel w alginie.

 

nemo130: Pisownia! Czekam 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Dwie bimbrownie z czego jedna nie dzialala chyba by byla pod kamieniem napowietrzajacym a nie mialem a cieplo w pomieszczeniu. Druga jest podlaczona pod filt ale jak ja odlaczylem na noc to rano odrazu plaga zoltych glonow wiec zmienilem wode i rosliny zrobily sie takie jak napisalem w 1 poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że robiłeś restart bo zmieniałeś podłoże i na dzień dobry napewno nawoziłeś (za dużo) a rośliny muszą sie przyjąć (ukorzenić) w nowym podłożu i nie pobierają dużo minerałów więc glony miały pole do popisu. Proponuję zrobić wszystko jeszcze raz i tak masz świeży baniak zakupić testy i dopiero po testach nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnale wychodzą od słabego obiegu wody w baniaku, sam z nimi walczę, polecam podkręcić filtr i usuwać mechanicznie pęsetą. Bimbrownie miałem kiedyś i moim zdaniem jest dobra na początek lub przeczekanie, ponieważ powoduje ona zbyt duże wahania co2 w zależności od temp. powietrza, zacier różnie pracuje, polecam zainwestować w butle. No i zgadzam się z przedmówcą, zrobiłeś restart, baniak musi się ustabilizować . Jeśli podkręcisz filtr nawet na maksa zrobi się widoczny ruch wody ( jaki masz filtr moc itp.) i pojawić się mogą, ale nie muszą glony nitkowane, które znikną same po jakimś czasie lecz dłuższe też należy usuwać mechanicznie lub zakupić krewecie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnale wychodzą od słabego obiegu wody w baniaku sam z nimi walczę polecam podkręcić filtr

Idealna recepta na powstawanie krasnorostów.

jeśli podkręcisz filtr nawet na maksa zrobi się widoczny ruch wody ( jaki masz filtr moc itp.) i pojawić się mogą ale nie muszą glony nitkowane

Kolego z całym szacunkiem,ale nie masz pojęcia na temat powstawania glonów w akwarium,czytasz nie te książki/fora co potrzeba.

 

Na krasnorosty pomaga zmniejszenie filtracji i usuwanie chemiczne np.w roztworze wody i kwasku cytrynowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krasnale wychodzą od słabego obiegu wody w baniaku sam z nimi walczę polecam podkręcić filtr

Raczej trzeba zmniejszyć przepływ a nie podkręcić. :D

 

Ja przytachałem krasnorosty na roślince , ładnie się zaczeły przenosić na inne rośliny , pomogło usuwanie zarażonych liści , regularne podmiany, mniejsze kolonie same padły. :D Po kilku dniach nie ma śladu po krasnalach tylko że w porę zacząłem działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać koledzy może nie doczytałem lub czytam nie te lektury :DWcale nie czytam tylko żeby zaraz ktoś nie powiedział, że nie umiem czytać po prostu metodą prób i błędów bawię się w akwarystykę i mnie pomogło na krasnale zwiększenie filtracji. A tutaj fragment artykułu o glonach z pierwszego lepszego portalu akwarystycznego

Opis:

Często rośnie na brzegach liści roślin wolno rosnących, powierzchni drewna i urządzeniach mechanicznych. Czasami rośnie w szybkim nurcie lub na wylocie z filtra. Rośnie w kępy czarnych pędzelków do około 0,5 cm długości.

Przyczyny powstawania:

W zbiornikach HT jest wskaźnikiem niskiego lub wahań poziomu CO2 lub zbyt słabego obiegu wody wokół roślin. Brudny filtr i dno również może być przyczyną. W zbiornikach LT często występują w związku ze zmianą poziomu CO2.

Usuwanie:

W HT trzeba zwiększyć poziom CO2 i / lub poprawić przepływ wody wokół roślin. Zeskrobać z wyposażenia i wyciąć zaatakowane rośliny ile tylko można.. Podnieść poziom CO2 powoli do 30 ppm lub więcej, należy przy tym obserwować ryby, czy nie ma przyduchy. Upewnij się, że masz dobry przepływ wody wokół całego zbiornika wraz z lekkim falowaniem powierzchni.

Jeżeli masz LT bez CO2 zmniejszenie podmian może pomóc.

Krasnorosty nie lubią wody miękkiej o odczynie Ph poniżej 6,8.

Przedawkowanie Fluorish Excel (węgiel w płynie) może je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...