Skocz do zawartości

Roślinki z aukcji do 50L akwarium - kilka podstawowych pytań


R4Z0R
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek zaznaczę, że zastanawiałem się chwilę czy wrzucić ten temat do pytań od początkujących czy może tutaj więc jakby było źle to proszę od razu nie próbować mi przegryźć tętnicy z tego powodu. Modów upraszam o nie branie tego do siebie za osobiście ;)

 

Więc jest tak. Chciałem stworzyć akwarium bez przykrywki, z filtrem zewnętrznym, oraz oświetleniem na specjalnych nóżkach nad akwa. Zamówiłem żwir czarny, naturalny o granulacji 2-4 mm, a także chciałbym zamówić jakieś roślinki. W sklepach w mojej okolicy są one dość drogie, dochodzą do kilkunastu złotych za 3-4 marnie ukorzenione gałązki, które nie wytrzymują miesiąca bo są oczywiście z upraw nadwodnych. Korzystniejsze oferty znalazłem na portalu aukcyjnym allegro.Oto jedna z nich:

 

-Limnofilia bezszypułkowa

-Rogatek sztywny

-Dębówka meksykańska

-Moczarka argentyńska

-Subwassertang

-Paproć wodna (Ceratopteris siliquosa)

-Hemiantus zwyczajny

-Heterantera paskowana

-Mikrozorium

-Różdżyca

-Wgłąbka

-Piscja oskowata

-Salivinia natans

Mchy:

-Phoenix moss

-Mech Tajwański

-Spiky moss

 

Każdego otrzymam po kilka gałązek, lub porcję (mech). Sprzedawca zarzeka się że są z jego akwarium, z nadwyżek. No i jeszcze do każdego zakupu dorzuca krewetki 3 Red Cheery lub 3 Babaulti.

 

So Question Time:

 

1.Czy można ufać tego typu sprzedawcom?

2.Nie jest ich za dużo jak na akwarium 50x32x32, czy początkujący będzie w stanie ogarnąć tą (według mnie) dość duża ilość roślin?

3.Czy granulacja żwiru jest odpowiednia, jeśli nie jest odpowiednia to dla których roślin?

4.Którym z roślin najlepiej pozwolić na wolne pływanie po akwarium, a które można np. przywiązać do korzenia/kamienia?

5.Które nie pasują do reszty względem wymagań i które na starcie odrzucić?

6.Czy oświetlenie Aquael Lum-250 1xTC-S 11W wystarczy? (była w standardowym wyposażeniu akwa ale mój kolega, który też hoduje roślinki powiedział mi, że to odrobinę za mało ale wolę zapytać kogoś kto się naprawdę zna)

 

Pozdrawiam i proszę o kulturalne, spokojne wypowiedzi bo mój ostatni temat wywołał małą kłótnię, co za bardzo nie pomagało w prowadzeniu rozmowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to jeden z kolegów na forum ma bardzo ładne nie drogie roślinki, ja kupiłem i jestem zadowolony w 100 %

A tu osoba której nie polecam z allegro, nie wiem czy wolno cz też nie ale wpisuję nazwę allegrowicza bo nie chce aby ktoś tracił pieniążki.

Haiaw

http://allegro.pl/latwy-i-piekny-zestaw ... 61728.html

 

NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pozostałe pytania (proszę o przeglądnięcie listy roślin i wrzucenie swoich odpowiedzi):

 

1.Czy można ufać tego typu sprzedawcom?

2.Nie jest ich za dużo jak na akwarium 50x32x32, czy początkujący będzie w stanie ogarnąć tą (według mnie) dość duża ilość roślin?

3.Czy granulacja żwiru jest odpowiednia, jeśli nie jest odpowiednia to dla których roślin?

4.Którym z roślin najlepiej pozwolić na wolne pływanie po akwarium, a które można np. przywiązać do korzenia/kamienia?

5.Które nie pasują do reszty względem wymagań i które na starcie odrzucić?

6.Czy oświetlenie Aquael Lum-250 1xTC-S 11W wystarczy? (była w standardowym wyposażeniu akwa ale mój kolega, który też hoduje roślinki powiedział mi, że to odrobinę za mało ale wolę zapytać kogoś kto się naprawdę zna)

 

EDIT:

 

Proszę o szybkie odpowiedzi bo chciałbym jeszcze dzisiaj zamówić rośliny, ażeby sprzedawca mógł je wysłać już jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...